Real Madryt wyprzedził Barcelonę, Girona nowym liderem ligi hiszpańskiej

Real Madryt wyprzedził Barcelonę, Girona nowym liderem ligi hiszpańskiejPAP
Piłkarze Realu Madryt wygrali u siebie 2:0 z Las Palmas w 7. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. "Królewscy" wyprzedzili Barcelonę Roberta Lewandowskiego, która we wtorek zremisowała 2:2 z Mallorcą. Nowym liderem została Girona, która pokonała na wyjeździe Villarreal 2:1.

"Los Blancos" w pierwszej połowie mieli przygniatającą przewagę. Oddali aż osiem celnych strzałów, lecz bramkarz Alvaro Valles był w doskonałej dyspozycji. Skapitulował dopiero tuż przed przerwą, gdy Lucas Vazquez, który chwilę wcześniej zastąpił kontuzjowanego Davida Alabę, dograł do Brahima Diaza, a ten płaskim strzałem wyprowadził Real na prowadzenie.

Na początku drugiej połowy Rodrygo precyzyjnie wrzucił piłkę na głowę Joselu, który strzelił gola na 2:0. Drużyna trenera Carlo Ancelottiego nie wykorzystała kolejnych okazji na podwyższenie prowadzenia i wynik nie uległ już zmianie.

Dani Parejo wykorzystał rzut karny przeciwko Gironie w 49. min. Goście odnieśli jednak zwycięstwo dzięki bramkom Artema Dowbyka i Erica Garcii.

Real Madryt w siedmiu meczach zdobył 18 pkt i jest wiceliderem LaLiga. Punkt więcej ma Girona. Barcelona z 17 pkt plasuje się na trzeciej pozycji.