Lewandowski strzela karnego w końcówce na wagę zwycięstwa Barcelony

Robert Lewandowski świętuje zwycięskiego gola
Robert Lewandowski świętuje zwycięskiego golaAFP
Piłkarscy mistrzowie Hiszpanii, FC Barcelona, odnieśli kolejne zwycięstwo w LaLiga. W Pampelunie Katalończycy walczyli przez długie fragmenty gry, podobnie jak tydzień wcześniej w wygranej 4:3 z Villarreal, by ostatecznie wygrać 2:1 (1:0). Robert Lewandowski uratował Barcę przed utratą punktu dzięki rzutowi karnemu w końcówce meczu.

Po tym, jak Osasuna zmarnowała kilka dobrych okazji w pierwszej połowie, to wyglądający wyjątkowo pewnie Jules Kounde z Barcelony zapewnił pierwszego gola dnia w ostatniej akcji przed przerwą, po rzucie rożnym wykonanym przez Ilkaya Gündogana.

Chimy Avila wyrównał dla gospodarzy w 76. minucie gry, ale Robert Lewandowski postawił ostatni akcent na korzyść Barcy po nieprawidłowej interwencji Alejandro Cateny. Po interwencji asystenta wideo Catena otrzymał czerwoną kartkę od głównego arbitra, ułatwiając Dumie Katalonii dowiezienie wygranej do końca.

Dzięki trzeciej wygranej w czwartym meczu sezonu 2023/24 FC Barcelona awansowała na trzecie miejsce w tabeli, dwa punkty za liderującym Realem Madryt. Atletico Madryt wciąż może jednak wyprzedzić Barcę. Mecz stołecznego klubu z Sevillą FC (wciąż bez punktów) został odwołany na kilka godzin przed rozpoczęciem z powodu zbliżającej się burzy.