Runjaić zadowolony z przebiegu sezonu. "To dla nas wielki sukces"

Runjaić zadowolony z przebiegu sezonu. "To dla nas wielki sukces"Profimedia
Legia Warszawa po przegranej na wyjeździe 1:2 z Pogonią Szczecin straciła już szanse na zdobycie mistrzostwa Polski. Mimo tego trener "Wojskowych" Kosta Runjaić podkreślił, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych w bieżącej kampanii i osiągniętych przez nich wyników.

Legia Warszawa po porażce z Pogonią Szczecin ma już tylko sześć punktów przewagi nad trzecią drużyną w tabeli Ekstraklasy. Do końca rozgrywek zostały jeszcze trzy kolejki.

"Jesteśmy niezwykle rozczarowani i niezadowoleni z powodu porażki, która okazała się niepotrzebna. Myślę, że było to świetne spotkanie dla kibiców, gdyż obie drużyny chciały strzelać gole, wygrać. Za nami otwarte spotkanie. W pierwszej połowie Pogoń grała bardzo intensywnie. Na początku mieliśmy pewne problemy, szczególnie gdy Gorgon się cofał i nie mogliśmy kontrolować kilku momentów, ale potem mecz się wyrównał. Odniosłem wrażenie, że w drugiej odsłonie pojawiła się faza gry, w której dominowaliśmy, mieliśmy kontrolę poprzez posiadanie piłki. Brakowało mi tylko ostatniego podania, jakościowej akcji w trzeciej tercji boiska" - uważa Runjaić.

W dalszej fazie swojej wypowiedzi trener Legii dodał, że ewentualnie zdobycie wicemistrzostwa i triumf w Pucharze Polski będą dla niego dobrym wynikiem w bieżącej kampanii.

"Chcemy utrzymać 2. miejsce, walczymy o to z całych sił. Kilka dni temu sięgnęliśmy po Puchar Polski, teraz zależy nam na wicemistrzostwie kraju. Myślę, że te dwa osiągnięcia byłyby wielkim sukcesem. Niestety, w niedzielę nie udało się zdobyć choćby punktu" - zaznaczył Kosta Runjaić.