Rumunia zapewniła sobie miejsce na Euro 2024 dzięki zwycięstwu nad Izraelem

Rumunia zapewniła sobie miejsce na Euro 2024 dzięki zwycięstwu nad IzraelemProfimedia
Rumunia zapewniła sobie miejsce na Euro 2024 po tym, jak odrobiła straty i wygrała 2:1 z Izraelem w sobotnim meczu kwalifikacyjnym grupy I.

Eran Zahavi wyprowadził Izrael na prowadzenie w 90 sekundzie meczu strzałem głową po rzucie rożnym.

Rumunia wyrównała po 10 minutach, gdy w identyczny sposób do siatki trafił George Puscas

Mecz, który odbył się na Węgrzech, był wyrównany, dopóki w 63 minucie Ianis Hagi nie zapewnił Rumunii zwycięstwa po niskim strzale w polu karnym z ostrego kąta.

Napięcie między drużynami wzrosło, a rumuński zawodnik Valentin Mihaila otrzymał czerwoną kartkę pięć minut później za starcie z Dorem Turgemanem.

Statystyki meczu Izrael - Rumunia
Statystyki meczu Izrael - RumuniaFlashscore

Wynik ten sprawił, że Izrael nie zajął miejsca w pierwszej dwójce grupy I i zagra w barażach, gdzie będzie miał szansę na awans do przyszłorocznych finałów w Niemczech.