Dublet Selke pomaga Kolonii zakończyć serię 14 meczów bez porażki Leverkusen

Dublet Selke pomaga Kolonii zakończyć serię 14 meczów bez porażki LeverkusenReuters
Bayer Leverkusen uległ w piątek u siebie Kolonii 1:2. Porażka zakończyła 14-meczową passę "Aptekarzy" bez przegranej we wszystkich rozgrywkach i sprawiła, że na trzy kolejki przed zakończeniem Bundesligi ich miejsce w europejskich pucharach staje się zagrożone.

W pierwszej połowie dwie bramki dla Kolonii zdobył Davie Selke - to trafienia przed i po wyrównującym golu Amine Adli'ego - zapewniając drużynie trzecie z rzędu zwycięstwo na wyjeździe, a tym samym najdłuższą od 31 lat passę wygranych poza własnym obiektem.

Nie była to udana próba generalna, na którą liczył zespół Xabiego Alonso przed przyszłotygodniowym meczem półfinałowym Ligi Europy z AS Romą.

Bayer Leverkusen ma 48 punktów i znajduje się na szóstym miejscu w tabeli Bundesligi, co wystarczyłoby, by zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznej Lidze Konferencji Europy. O dwa "oczka" wyprzedza Mainz 05 i VfL Wolfsburg, który w niedzielę zmierzy się z Borussią Dortmund.

Selke zaskoczył gospodarzy w 14. minucie, z łatwością mijając obrońcę Jonathana Taha i zapewniając 1. FC Koln prowadzenie przy pierwszej dogodnej okazji w meczu.

Statystyki meczu Bayer Leverkusen - 1. FC Koln
Statystyki meczu Bayer Leverkusen - 1. FC KolnOpta

Bayer wyrównał po perfekcyjnie wykonanym kontrataku, który zakończył się trafieniem Adli'ego.

Wydawało się, że gospodarze w pełni kontrolowali przebieg meczu, ale wówczas Kolonia uderzyła ponownie. Mimo przewagi rywali to Selke w 36. minucie strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru.