Kolejne zwycięstwo Denver Nugetts i świetny mecz Jokicia. Obrońcy tytułu wciąż niepokonani

Nikola Jokic zanotował drugie triple-double w sezonie
Nikola Jokic zanotował drugie triple-double w sezonieAFP
Denver Nuggets odnieśli już czwarte zwycięstwo w tym sezonie NBA. Siłę obrońców tytułu tym razem poznało Utah Jazz, którzy przegrali 102:110. Triple-double zanotował Nikola Jokic.

Denver Nuggets na starcie nowego sezonu potwierdzają, że triumf w poprzedniej kampanii nie był dziełem przypadku. Obrońcy tytułu pokonali już Los Angeles Lakers, Mephis Grizzlies i Oklahomę City Thunder. Teraz przyszła pora na starcie z Utah Jazz, które w trzech meczach odniosło jedno zwycięstwo.

Początek spotkania miał dokładnie taki przebieg, jakiego można było się spodziewać. Nuggets prowadzili praktycznie od samego początku pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 31:21. Przed przerwą jeszcze powiększyli prowadzenie, zyskując komfortowy wynik (58:45).

Druga połowa nie była już tak udana w ich wykonaniu, bo przegrali obie kwarty, a w ostatniej goście zbliżyli się nawet do stanu 103:98, ale nie zdołali pójść za ciosem i ostatecznie przegrali 102:110.

Bohaterem meczu został Nikola Jokic, który zdobył 27 punktów, miał 10 zbiórek i 11 asyst, co dało mu triple-double w tym starciu. Po stronie Utah świetnie grali Lauri Markkanen (27 pkt, 14 zbiórek, 5 asyst) oraz Walker Kessler (22 pkt, 13 zbiórek), którzy wywalczyli double-dobule.