50 punktów Joela Embiida przeciwko Wizards i triple-double Doncica z Utah

Joel Embiid ponownie dał popis swojego talentu
Joel Embiid ponownie dał popis swojego talentuProfimedia
MVP poprzedniego sezonu Joel Embiid potrzebował 50 punktów, aby pomóc Philadelphii 76ers pokonać Washington Wizards.

Joel Embiid, wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu zasadniczego 2022-2023, zdobył 50 punktów w wygranym 131:126 meczu z Washington Wizards. Rozgrywający dołożył do tego 13 zbiórek i 7 asyst. Wszystko to nie będąc w pełni sił, po tym, jak opuścił dwa mecze z powodu choroby.

"Nie czułem się dobrze. Bolała mnie klatka piersiowa... Zacząłem czuć się lepiej w drugiej połowie, ale cierpiałem" – skomentował.

Desmond Bane zdobył 49 punktów, pomagając Memphis ograć Detroit Pistons (116:102), najgorszą drużynę NBA pod względem bilansu (2 zwycięstwa – 19 porażek, w tym 18 z rzędu).

Luka Doncic zanotował triple-double (40 punktów, 10 zbiórek, 11 asyst), pomagając Dallas pokonać Utah (147:97). Słoweniec po raz pierwszy w karierze skompletował triple-double już w pierwszej połowie (29 pkt, 10 zbiórek, 10 asyst).