Ibrahimović najstarszym strzelcem gola w Serie A, ale nie ocalił Milanu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Ibrahimović najstarszym strzelcem gola w Serie A, ale nie ocalił Milanu
Zaktualizowany
Ibrahimović najstarszym strzelcem gola w Serie A
Ibrahimović najstarszym strzelcem gola w Serie A
AFP
W wieku ponad 41 latach wciąż strzela, nawet jeśli z karnego i nie przy pierwszym podejściu. Zlatan Ibrahimović ma 41 lat i 166 dni, co czyni go najstarszym w historii strzelcem gola w Serie A.

W doliczonym czasie gry sobotniego meczu Udinese-Milan swoją pierwszą bramkę po powrocie do składu strzelił Zlatan Ibrahimović. Szwed był wykonawcą rzutu karnego, który doskonale wyczuł Marco Silvestri. Bramkarz przy pierwszym strzale był czujny, ale wyszedł przed bramkę, co wymusiło powtórkę. Za drugim razem Ibra się nie pomylił. Niestety, nie udało się zejść z boiska z remisem, jeszcze przed przerwą Udinese ponownie wyszło na prowadzenie.

Gol Ibrahimovicia nie tylko jest jego pierwszym trafieniem w barwach Milanu od stycznia 2022 roku, ale też czyni go najstarszym w historii piłkarzem, który pokonał bramkarza we włoskiej Serie A. Napastnik dokonał tego w wieku 41 lat i 166 dni. Poprzedni rekord należało do innego legendarnego zawodnika Milanu, Alessandro Costacurty. On zdobył bramkę – jak na ironię, również z karnego przeciwko Udinese – mając 41 lat i 25 dni.

Osiągnięcie Ibrahimovicia co prawda jest historyczne, ale nie ratuje wizerunku Milanu, który na Dacia Arenie uległ Udinese 1:3. Rossoneri w dziewięciu ostatnich meczach tylko raz zdołali strzelić więcej niż jednego gola i już trzeciego spotkania z rzędu nie zdołali wygrać. Przed nadchodzącym meczem z Napoli nastroje nie będą więc najlepsze.

Statystyki meczu Udinese-Milan
Opta by Stats Perform