Futbol Flash: Kolejna emocjonująca końcówka Bayeru. Wygrana Liverpoolu, United w finale FA

Zaktualizowany
Futbol Flash:
Futbol Flash:Profimedia
Nadszedł weekend i uwaga kibiców, która w tygodniu skupiona była na europejskich pucharach, ponownie przenosi się na ligowe murawy. Aby nie przegapić najważniejszych informacji, a także poznać najświeższe wiadomości z zagranicznych stadionów, śledź Futbol Flash, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia piłkarskie nie tylko oczami danych.

Niedziela, 21 kwietnia

23:51 Marc-Andre ter Stegen na gorąco po przegranej w El Clasico z Realem Madryt.

23:27 PSG rozgromiło Olympique Lyon 4:1 w drodze po obronę tytułu i powiększyło przewagę w tabeli Ligue 1 do jedenastu punktów. Pod nieobecność Kyliana Mpappe najbardziej widoczny był Goncalo Ramos, który zdobył dwie bramki dla zwycięzców.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

21:22 "Nie rozumiem powodów i decyzji sędziego Anthony'ego Taylora i VAR Stuarta Attwella, ponieważ widzę ten sam materiał, który oni mają" - wściekał się Nuno Espirito Santo w wywiadzie dla Sky Sports po przegranym 0:2 meczu z Evertonem. Trener Nottingham Forest uważa, że jego drużynę pozbawiono trzech rzutów karnych.

Z wielkim żalem swoje wątpliwości wyrażał także Neco Williams.

20:39 Feyenoord wygrywa Puchar Holandii po pokonaniu NEC Nijmegen 1:0 w finale. Brazylijski napastnik Igor Paixão strzelił decydującego gola w meczu, a drużyna z Rotterdamu kończyła mecz w dziesięcioosobowym składzie po tym, jak Yankuba Minteh został wyrzucony z boiska w 73. minucie.

19:45 Borussia Dortmund była minutę od przerwania passy Bayeru Leverkusen od 44 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach, ale w 98. minucie podopieczni Xabiego Alonso w oszałamiającym stylu uratowali remis 1:1 na Signal Iduna Park.

19:41 Liverpool poprawił sobie humory wygraną w Premier League. Podopieczni Jurgena Kloppa pokonali Fulham 3:1 i zrównali się punktami z Arsenalem.

Statystyki meczu Fulham - Liverpool
Statystyki meczu Fulham - LiverpoolOpta

19:38 Manchester United awansował do rekordowego 22. finału Pucharu Anglii, powstrzymując niesamowity powrót Coventry City i wygrywając 4:2 w rzutach karnych po dogrywce na stadionie Wembley - wszystko po tym, jak uderzenie Victora Torpa w 121. minucie zostało uznane za niecelne.

18:36 Haji Wright znów dokonał cudu! Po pokonaniu Coventry w ćwierćfinale FA Cup przeciwko Wolves w 100. minucie dzisiaj udało mu się wyrównać w półfinale przeciwko Manchesterowi United na 3:3 w 95. minucie z rzutu karnego. O tym, kto zagra z Manchesterem City w finale, zadecyduje dogrywka.

16:59 David Moyes rozegrał już 693 mecze w Premier League w swojej trenerskiej karierze. Dzisiaj po raz pierwszy drużyna Moyesa przegrywała 0:4 w 31. minucie. Antonio zmniejszył deficyt Młotów w 40. minucie, jednak Crystal Palace zdemolowało przeciwników i po pierwszej połowie prowadzi 4:1.

16:41 Wokół trenera Interu Mediolan Simone Inzaghiego krąży wiele spekulacji, a wiele źródeł wskazuje, że to właśnie on zastąpi Jurgena Kloppa. "Jestem szczęśliwy w Interze. Będziemy mieli dużo czasu na przedyskutowanie przedłużenia mojego kontraktu, relacje z zarządem klubu są bardzo dobre" - wyjawił Inzaghi w obliczu doniesień na konferencji prasowej.

16:23 Stefano Pioli najprawdopodobniej opuści AC Milan po zakończeniu sezonu i nie musi martwić się o problemy ze znalezieniem nowej pracy. Według prasy trener jest faworytem do objęcia posady w Napoli, gdyż Francesco Calzona raczej nie będzie kontynuował przygody z mistrzem Włoch.

15:49 Były niemiecki piłkarz i trener Franz Beckenbauer będzie miał pomnik z brązu przed stadionem Bayernu Monachium. Legendarny obrońca, który zmarł na początku tego roku w wieku 78 lat, połączy się w ten sposób ze swoim słynnym kolegą z drużyny. Pomnik piłkarza Gerda Müllera stoi przed Allianz Arena od września ubiegłego roku.

15:31 Lecce  strzeliło dwa gole w pierwszym kwadransie wygranego ostatecznie 3:0 meczu z Sassuolo. Ostatni raz włoska drużyna z regionu Apulia dokonała tego w 2005 roku w meczu u siebie z Cagliari.

15:14 Everton gra bardzo ważny mecz z Nottingham. Obie drużyny potrzebują zwycięstwa, aby utrzymać się w Premier League. Na Goodison Park muszą panować dobre nastroje, ponieważ pomocnik Idrissa Gueye otworzył wynik w 29. minucie. The Toffees prowadzili 1:0 tuż przed końcem pierwszej połowy.

14:01 Udinese jest zainteresowane trenerem Fabio Cannavaro i nawet skontaktowało się z byłym obrońcą. Włoski klub nie radzi sobie najlepiej i jest zagrożony spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej, a pozycja Gabriele Cioffiego nie jest bezpieczna.

12:06 Destiny Udogie z Tottenhamu nie zagra do końca sezonu. 21-letni Włoch doznał kontuzji mięśnia uda podczas treningu i musiał przejść operację. Poinformowała o tym strona internetowa klubu.

11:29 Marc-Andre ter Stegen nie stracił gola w sześciu kolejnych meczach ligi hiszpańskiej i nie wyjmował piłki z siatki od 583 minut. Niemiecki bramkarz może dziś przekroczyć swój rekord w koszulce Barcelony, brakuje mu do tego 53 minut.

11:05 Ferencvaros jest liderem ligi węgierskiej i potwierdził to w tym sezonie. Choć wczoraj tylko zremisowali z Kisvárdą (0:0), to i tak zapewnili sobie szósty mistrzowski tytuł z rzędu.

11:03 Bernardo Silva jest często łączony z letnim transferem do Barcelony, pomimo świetnych występów dla Manchesteru City, ale ma silną konkurencję. PSG również jest bardzo zainteresowane portugalskim skrzydłowym.

Sobota, 20 kwietnia

23:53 Atletico spróbuje zrehabilitować się za odpadnięcie z Ligi Mistrzów w niedzielnym meczu z Deportivo Alaves, ale prawdopodobnie będzie musiało radzić sobie bez Alvaro Moraty. Hiszpański napastnik cierpi na chorobę, która spowodowała, że opuścił treningi i nie jest pewne, czy uda się w podróż do Kraju Basków.

23:14 Girona pokonała Cadiz 4:1 i zapewniła sobie historyczny występ w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, wciąż zachowując sporą szansę na samą Ligę Mistrzów.

22:39 Empoli niespodziewanie pokonało Napoli Piotra Zielińskiego 1:0 po golu Alberto Cerriego w 4. minucie spotkania. W ekipie gospodarzy w podstawowym składzie pojawił się Sebastian Walukiewicz oraz Bartosz Bereszyński, a po przerwie na boisko wszedł także Szymon Żurkowski.

21:44 Celtic przeżył dramatyczny pojedynek w półfinale Pucharu Szkocji, w którym zmierzył się z Aberdeen. Ponieważ po dogrywce był remis 2:2, sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Swoją szansę dostał także angielski bramkarz Joe Hart i choć nie wykorzystał swojej jedenastki, to ostatecznie nie musiał tego żałować. Celtic wygrał ostatecznie 4:3, a w finale zmierzy się z lepszą parą Rangers – Hearts.

21:22 Manchester City nie przegrał w regulaminowym czasie gry w żadnym z ostatnich 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Tym samym podopieczni Pepa Guardioli wyrównali najdłuższą passę bez porażki w historii klubu.

20:27 Napastnik Bayernu Monachium Harry Kane zdobył bramkę w miażdżącym zwycięstwie 5:1 nad Unionem Berlin. Zwiększył swój dorobek bramkowy w tym sezonie do 50 goli we wszystkich rozgrywkach, wyrównując swój poprzedni rekord z kampanii 2020/21, kiedy był jeszcze w Tottenhamie.

20:18 Manchester City pokonał Chelsea 1:0 w półfinale Pucharu Anglii i ma szanse obronić tytuł. Jego finałowy przeciwnik zostanie wyłoniony w niedzielę, kiedy Coventry City zagra z Manchesterem United.

19:59 Bayern Monachium zdemolował Union Berlin 5:1. Dwie bramki zdobył Thomas Muller. Tym samym dokonał wyczynu, którym mogą pochwalić się tylko Marco Reus i Kevin Volland - na przestrzeni lat trafiał w każdej z 34 kolejek rozgrywek Bundesligi.

18:51 Ferland Mendy nie pojawił się na sobotnim treningu przedmeczowym, ale według Carlo Ancelottiego jego występ w niedzielnym El Clásico nie jest wykluczony. Włoch twierdzi, że obrońca wraca do zdrowia po problemie mięśniowym i dlatego znalazł się w kadrze meczowej.

18:43 Daniele De Rossi pozostanie w AS Roma w przyszłym sezonie, a w nagrodę za dotychczasową pracę ma już otrzymać kolejny długoterminowy kontrakt. Według TMW umowa ma obowiązywać przez trzy lata, a wynagrodzenie będzie uzależnione głównie od sukcesów sportowych.

18:01 Wielkimi krokami zbliżamy się do pierwszego półfinału Pucharu Anglii pomiędzy Manchesterem City i Chelsea. Ważną informacją przedmeczową jest to, że zgodnie z obawami Erling Haaland wystąpi w tym spotkaniu z powodu kontuzji.

Relacja na żywo + audiokomentarz

16:48 Maurizio Sarri rozstał się z Lazio w zeszłym miesiącu po trzech latach, ale już otrzymuje kolejne oferty. Były menedżer Chelsea wzbudził również zainteresowanie w Anglii, zainteresowane nim są West Ham i Newcastle.

16:14 Celta Vigo pewnie pokonała Las Palmas aż 4:1. Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Claudio Giraldeza, który niedawno przedłużył swój kontrakt z klubem z Galicji, są w uprzywilejowanej sytuacji w walce o utrzymanie w LaLiga.

15:52 Alejandro Grimaldo ma wymarzony sezon w Leverkusen, w szczególności dzięki trenerowi Xabiemu Alonso. Hiszpański obrońca dał do zrozumienia, że niezależnie od klubu, chce w przyszłości współpracować ze swoim rodakiem.

15:31 Saga związana z przyszłością Jonathana Davida wydaje się dobiegać końca. Według Calciomercato.com kanadyjski napastnik uzgodnił pięcioletni kontrakt z Napoli, który powinien przynieść mu około 3 milionów euro rocznie.

15:23 Dyrektor sportowy Barcelony Deco wkrótce uda się do Niemiec, aby omówić przybycie Daniego Olmo. Ofensywny piłkarz gra w RB Lipsk, gdzie obowiązuje go kontrakt na trzy kolejne sezony. Deco spotka się z jego agentem, a na spotkaniu obecny będzie także ojciec Olmo.

14:46 Arsenal chce rozszerzyć swoje opcje ataku tego lata. Według Daily Mail, Kanonierzy są zainteresowani szwedzkim napastnikiem Alexandrem Isakiem z Newcastle United, który zdobył już 17 ligowych bramek w tym sezonie.

14:15 Już tylko cztery godziny dzielą nas od pierwszego półfinału Pucharu Anglii pomiędzy Manchesterem City i Chelsea, a co to będzie za mecz! Oto kilka wczorajszych wypowiedzi na zaostrzenie apetytu:

Trener Mauricio Pochettino komplementuje drużynę Guardioli.

Kyle Walker o motywacji po odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

13:16 Stefano Pioli rozgrywa swoje ostatnie mecze na ławce AC Milan. Trenerowi pozostał jeszcze rok kontraktu, a umowa zostanie rozwiązana przedterminowo za dwa miesiące, zarząd miał podjąć tę decyzję po odpadnięciu z Ligi Europy.

12:39 Hugo Ekitike strzelił wczoraj swojego pierwszego gola dla Frankfurtu, którego koszulkę będzie nosił także w przyszłym sezonie. Napastnik trafił do niemieckiego klubu z PSG, a Eintracht wynegocjował transfer za 16,5 miliona euro, dogadując się także z samym zawodnikiem.

12:17 Mats Hummels jest w kontakcie z zarządem Dortmundu, obie strony prowadzą rozmowy w sprawie dalszego przedłużenia współpracy. Doświadczony obrońca ma kontrakt do końca czerwca i negocjacje są pozytywne, ale jak dotąd nie doszło do podpisania kontraktu.

11:57 L'Équipe uważa za mało prawdopodobne, że Zinedine Zdane obejmie stery w Bayernie Monachium. Zamiast tego francuska gazeta faworyzuje Ralfa Rangnicka, który obecnie prowadzi reprezentację Austrii.

11:33 Podwójne kolejki Liverpoolu i Arsenalu oznaczają, że warto przyjrzeć się swojemu składowi w Fantasy Premier League i dokonać właściwych korekt. Deadline dziś o 14:30! A oto nasze cotygodniowe porady, dzięki którym wybór właściwych graczy staje się o wiele łatwiejszy.

11:31 Athletic Bilbao zremisował 1:1 z Granadą w meczu 32. kolejki LaLiga. Baskowie zaczęli w najgorszy możliwy sposób, tracąc bramkę już w szóstej minucie po pechowym golu samobójczym Inakiego Williamsa. Potem jednak przejęli inicjatywę i wyrównali w 24. minucie dzięki uderzeniu Gorki Guruzety, najlepszego strzelca Rojiblancos. Pomimo znacznego nacisku przez resztę meczu, gospodarze nie zdołali drugi raz pokonać bramkarza, co oznaczało, że stracili ważne punkty w walce o Ligę Mistrzów. Tracą bowiem trzy "oczka" do czwartego Atletico, które w niedzielę zmierzy się z Deportivo Alaves.

Czy Athletic Bilbao wygra wyścig o Ligę Mistrzów?
Czy Athletic Bilbao wygra wyścig o Ligę Mistrzów?Flashscore

11:30 Manchester City zmierzy się w sobotę z Chelsea w półfinale Pucharu Anglii i nie jest pewne, czy w starciu udział weźmie Erling Haaland. Norweski napastnik nie jest w pełni sprawny, ponieważ nabawił się problemów zdrowotnych w meczu z Realem Madryt. "Zobaczymy. Coś poczuł, to kontuzja mięśnia" - powiedział menedżer Pep Guardiola.

11:29 Według Mikela Oyarzabala Real Sociedad może tego lata rozstać się z trzema zawodnikami. Podczas gdy Juventus interesuje się Mikelem Merino, Atletico Madryt może spróbować pozyskać Robina Le Normanda, a Martin Zubimendi ma w swoim kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości 60 milionów euro, którą mógłby aktywować Arsenal. "Nie wiem, co zrobi cała trójka, ale uszanujemy ich decyzję" - powiedział Oyarzabal gazecie Marca.

11:25 Dusan Vlahović nie uchronił Juventusu przed kolejną stratą punktów w piątkowy wieczór, po remisie 2:2 z Cagliari, ale dołożył swoją czwartą bramkę w ostatnich dwóch sezonach we włoskiej Serie A z bezpośrednich rzutów wolnych.

Serbski napastnik świętował podobną bramkę więcej razy niż jakikolwiek inny gracz w pięciu najlepszych ligach europejskich w tym sezonie.