Francja pewnie pokonała Szwecję i zagra w finale mistrzostw świata z Danią

Francuzi nieco ponad 1,5 roku temu zostali mistrzami olimpijskimi, a teraz staną przed szansą, żeby zdobyć tytuł mistrzów świata
AFP
Francja zagra w finale mistrzostw świata z Duńczykami, którzy są obrońcami tytułu. Trójkolorowi nie mieli większych problemów z pokonaniem współgospodarzy turnieju i wygrali ze Szwecją 31:26.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando Francji. Od stanu 2:3 wyszli na 6:3 i zdobyli bezpieczną przewagę. Szwedzi mieli okazję doskoczyć do mistrzów olimpijskich, ale udało się dojść tylko do stanu 9:10.

Jednak od tego momentu na wyższe obroty wskoczyli Francuzi i za chwilę prowadzili 14:9. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:12.

Francja w drugiej połowie kontrolowała przebieg spotkania i nie pozwalała Szwedom zbliżyć się nawet do remisu. Najmniejsza różnica jaka miała miejsce w drugiej połowie, było to przy stanie 25:23. Jednak końcówka należała do Trójkolorowych i wygrali ze Szwedami 31:26, rewanżując się za porażkę z półfinału mistrzostw świata sprzed dwóch lat.

Najwięcej goli dla Francuzów zdobył Ludovic Fabregas, który sześć razy znalazł drogę do siatki rywala.

Decydujące o medalach mecze rozegrane zostaną w niedzielę w Sztokholmie. Godzina 18 to spotkanie Hiszpanii ze Szwecją o brązowy medal, a o 20:30 Duńczycy postarają się zrewanżować Francji za porażkę w finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio.