Dallas Stars po rzutach karnych pokonali Anaheim Ducks

Anaheim Duck po serii trzech zwycięstw tym razem przegrali po rzutach karnych z liderem tabeliAFP
Dallas Stars przerwali serię trzech porażek z rzędu i pokonali po rzutach karnych Anaheim Ducks. Dallas wciąż są na pozycji lidera Konferencji Zachodniej.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Dallas, którzy wyszli na prowadzenie już po ośmiu minutach. Trafienie zanotował Nils Lundkvist. Podczas drugiej kwarty na 2:0 strzelił Roope Hintz. Wszystko układało się po myśli Dallas, bo na ostatnie 20 minut wychodzili z dobrą zaliczką.

Przez 10 minut trzeciej kwarty wynik się utrzymywał i nic nie wskazywało na to, że Anaheim wrócą do spotkania. Jednak goście zaskoczyli Dallas i trafili dwa razy w ciągu dwóch minut. Najpierw gola strzelił Jakob Silfverberg, a do wyrównania doprowadził Adam Henrique.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim musiały decydować rzuty karne. Tam lepiej spisali się gracze Dallas, którzy skierowali do bramki rywala dwa krążki, podczas go Ducks tylko jeden.

Dzięki zwycięstwu Dallas Stars utrzymali pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Anaheim po trzech zwycięstwach z rzędu tym razem musieli uznać wyższość rywali. W tabeli zajmują przedostatnie miejsce.