Cristiano Ronaldo strzela po raz 500. i nie zamierza się zatrzymać

Cristiano Ronaldo strzela po raz 500. i nie zamierza się zatrzymaćSaudi Professional League
Kazał kibicom Al-Nassr poczekać na pierwszego gola, ale później poszło już z górki. Kolejne trafienia w saudyjskim klubie sprawiły, że właśnie przekroczył granicę 500 goli w rozgrywkach ligowych.

Po głośnym grudniowym transferze do Arabii Saudyjskiej kibice nie mogli najpierw doczekać się występu Cristiano Ronaldo w oficjalnym meczu Al-Nassr. Gdy wreszcie się udało, dopiero po karnym zdołał zaliczyć pierwsze trafienie na arabskiej ziemi.

Jednak w czwartkowym wyjazdowym pojedynku z Al Wehdą worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Pierwsze trafienie dla swojej drużyny (jednocześnie pierwszego gola z gry dla Al-Nassr i 500. gola w rozgrywkach ligowych!) zaliczył w 21. minucie, a niecałe 20 minut później dołożył kolejne. Po zmianie stron najpierw trafił z rzutu karnego (53. minuta), by po 10 minutach podnieść wynik po raz kolejny, na 4:0.

Przed czwartkowym pojedynkiem w saudyjskiej lidze CR7 miał 499 ligowych trafień w klubach, które reprezentował. Na ten dorobek składa się 311 bramek zdobytych dla Realu Madryt, 103 kolejne w barwach Manchesteru United (rozdzielone na dwa pobyty w Anglii), 81 goli dla Juventusu, trzy pierwsze trafienia przy okazji debiutu w Sportingu Lizbona i wspomnianego już gola z karnego dla Al-Nassr.