Tenis Flash: Świątek wyeliminowana w Montrealu, De Minaur w finale w Toronto

Tenis Flash: Alcaraz przepadł w Toronto, Iga Świątek pewnie w półfinale w MontrealuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:01 Oto nasz Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia
Flashscore

22:27 Alex de Minaur po pokonaniu Alejandro Davidovicha Fokina 6-1, 6-3 awansował do pierwszego w karierze finału turnieju Masters.

21:19 Jessica Pegula wyeliminowała w Montrealu rozstawioną z numerem 1 Igę Świątek! Amerykanka miała przełamanie w ostatnim secie, ale walczyła dalej i wygrała 6-2, 6-7(4), 6-4. To z pewnością jedno z największych zwycięstw w jej karierze.

Więcej o meczu tutaj.

Jessica Pegula - wypowiedź pomeczowa
Flashscore

19:50 Nie mamy dobrych wieści z Cincinnati. Magdalena Fręch skończyła udział w kwalifikacjach na jednym meczu. Wygrała Linda Noskova, która po przegranej w pierwszym secie nie oddała w dwóch kolejnych kontroli. Do finału kwalifikacji wchodzi z wynikiem 4:6, 6:3, 6:4

18:30 Tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia meczu półfinałowego Igi Świątek z Jessicą Pegulą w Montrealu. Czekamy również na wznowienie pojedynku Magdaleny Fręch z Lindą Noskovą w Cincinnati, wstrzymanego przez deszcz.

17:10 Pogromczyni Mai Chwalińskiej w Kozerkach nie podniosła trofeum podczas turnieju WTA w Kozerkach. Greetje Minnen w dwugodzinnej batalii uległa Dajanie Jastremśkiej. Ukrainka zwyciężyła w turnieju WTA 125 po raz pierwszy, mecz kończąc wynikiem 2:6, 6:1, 6:3.

10:00 Tymczasem Jelena Rybakina uśmiechnięta skończyła wywiady pomeczowe bardzo późno. Jej batalia z Darią Kasatkiną skończyła się po 2 w nocy lokalnego czasu i sama przyznała, że potrzebuje odpoczynku.

Rozmowa pomeczowa Jeleny Rybakiny
Flashscore

09:40 Skoro gra na IGA Stadium, to musi być zadowolona. Po wygranej z Collins Iga Świątek pozowała z tabliczką "Go IGA go!", które przygotował sponsor obiektu. Ważniejszy był oczywiście tenis, o czym opowie sama tenisistka (napisy po polsku):

Wypowiedź Igi Świątek po awansie do półfinału w Montrealu
Flashscore

09:33 Carlos Alcaraz składa samokrytykę po porażce z Tommym Paulem. Hiszpan liczy, że na dwa tygodnie przed US Open może jeszcze sporo poprawić.

09:30 My myślami jeszcze jesteśmy przy walce Igi Świątek w Kanadzie, tymczasem już dziś do gry w Cincinnati wchodzi Magdalena Fręch (79. WTA). Polka, ostatnio dwukrotnie wyrzucona za burtę przez Peyton Stearns (w Waszyngtonie i Montrealu) przystępuje do pierwszego meczu kwalifikacyjnego ok. 16:00 naszego czasu. Los nie był łaskawy, na pierwszy ogień ma Lindę Noskovą (52. WTA), ósmą najwyżej rozstawioną zawodniczkę kwalifikacji. Jeśli pokona Czeszkę, na jej drodze stanie zwyciężczyni pojedynku Diane Parry – Lucia Bronzetti, zatem o grę w turnieju głównym nie będzie łatwo.

09:01 Dokładnie 3,5 godziny walczyły Daria Kasatkina (14. WTA) z Jeleną Rybakiną (4. WTA) w Montrealu. Rosjanka niespodziewanie zapisała na swoim koncie burzliwego pierwszego seta i nie chciała również oddać drugiego. W trzecim wydawało się, że Kazaszka ma ją na widelcu, gdy wyszła na prowadzenie 3:0. Tyle że Kasatkina wygrała cztery kolejne gemy z rzędu i ostatecznie doprowadziła do tie-breaka. Ten, jak cały mecz, był bardzo zacięty. Skończyło się na wygranej Rybakiny 5:7, 7:5, 7:6(8). W półfinale czeka na nią Ludmiła Samsonowa.

08:36 Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem w Toronto również w deblu. W parze z Mate Paviciem polski tenisista nie znalazł sposobu na pokonanie kolejnego wyżej rozstawionego duetu. Niemcy Krawietz i Puetz wygrali w dwóch setach, 7:5, 6:3.

06:48 W Toronto z rozgrywkami pożegnali się obaj najwyżej rozstawieni zawodnicy. Carlos Alcaraz w trzech setach nie sprostał Tommy’emu Paulowi (14. ATP). Amerykanin oddał co prawda kontrolę w drugiej partii, ale pozostał skupiony w kluczowym momencie i wygrał 6:3, 4:6, 6:3. Paul trafia w półfinale na najwyżej rozstawionego obecnie Jannika Sinnera (7. ATP). Włoch odprawił Gaela Monfilsa (276. ATP) 6:4, 4:6, 6:3 nad ranem polskiego czasu.

Skrót meczu Alcaraza z Paulem
Flashscore

W roli topowego zawodnika w grze mógłby wystąpić Daniił Miedwiediew (3. ATP), gdyby zdołał przejść Alexa de Minaura (18. ATP). Australijczyk zaskakująco dobrze rozprawił się z Rosjaninem, zachowując spokój od początku do końca wyjątkowo równego pojedynku. Opłaciło się, wygrana 7:6(7), 7:5 daje mu historyczny awans do półfinału, w którym zmierzy się z inną sensacją turnieju, Alejandro Davidovichem Fokiną (37. ATP).

Skrót meczu De Minaura z Miedwiediewem
Flashscore

06:02 Iga Świątek pisze nowy rozdział w swojej karierze. Dzięki wygranej w trzech setach nad Danielle Collins (48. WTA) po raz pierwszy awansowała do półfinału turnieju Masters 1000 w Kanadzie. Polka była zdecydowaną faworytką, jednak w drugim secie musiała uznać wyższość Amerykanki. Ostatecznie zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:2 i melduje się w kolejnej rundzie. Na korcie w Montrealu zobaczymy ją już w sobotni wieczór. O 18:30 na IGA Stadium jej rywalką będzie Jessica PegulaAFP (4. WTA).