Stefanos Tsitsipas po raz pierwszy w karierze zagra w finale Australian Open

Stefanos Tsitsipas stanie przed szansą wygrania pierwszego turnieju wielkoszlemowego w karierze
AFP
Stefanos Tsitsipas pokonał w czterech setach Rosjanina Karena Chaczanowa. Grek, który znakomicie czuje się w Australi, po raz pierwszy zagra w finale tego turnieju wielkoszlemowego. Wcześniej trzykrotnie odpadał w półfinale tej imprezy.

Pierwszy set układał się bardzo dobrze dla Greka, bo prowadził 3:1, a następnie 5:3, ale ostatecznie wygrał dopiero w tie-breaku. Druga partia przyniosła tylko jedno przełamanie, które nastąpiło przy stanie 4:4. Dokonał tego Tsitsipas, który wygrał 6:4 i wyszedł na prowadzenie 2:0.

Trzecia partia przyniosła niespodziewany zwrot akcji. Tsitsipas prowadził już 5:3, a przy stanie 5:4 serwował na awans do finału. Wtedy jednak stracił podanie i wszystko rozstrzygało się w tie-breaku. Tam Grek prowadził 6:4 i miał dwie piłki meczowe, ale ponownie nie wykorzystał szansy. Od tego momentu punktował tylko Chaczanow, który wygrał decydującego gema 8:6.

Stefanos przełamał Karena na początku czwartego seta i tym razem, to wystarczyło do wygrania seta i meczu. W kolejnej części partii nie oglądaliśmy przełamań i ostatecznie Tsitsipas wygrał to spotkanie 7:6(2), 6:4, 6:7(6), 6:3.

Stefanos Tsitsipas po raz drugi w karierze zagra w finale turnieju wielkoszlemowego, ale po raz pierwszy w Australii. Wcześniej w Melbourne trzy razy odpadał w półfinale.