Elena Rybakina i Karen Chaczanow pierwszymi półfinalistami Australian Open

Elena Rybakina pewnie zmierza po drugi w karierze tytuł wielkoszlemowy
Elena Rybakina pewnie zmierza po drugi w karierze tytuł wielkoszlemowyAFP
Elena Rybakina i Karen Chaczanow zostali pierwszymi półfinalistami podczas tegorocznego Australian Open. Pogromczyni Igi Świątek łatwo pokonała Jelenę Ostapenko, a Rosjanin poradził sobie z Sebastianem Kordą, który wygrał w 1/8 z Hubertem Hurkaczem.

Elena Rybakina od początku meczu była zdecydowanie lepsza od swojej rywalki i przełamała ją już w pierwszym gemie. Inauguracyjną partię reprezentantka Kazachstanu wygrała 6:2. Druga odsłona zaczęła się niespodziewanie od prowadzenia Łotyszki 2:0. Od tego momentu jednak Rybakina ponownie czuła się zdecydowanie lepiej i wygrała drugiego seta 6:4.

Dla byłej reprezentantki Rosji to pierwszy półfinał Australian Open w karierze. Rok temu wygrała swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy, ale miało to miejsce w Londynie, kiedy triumfowała w Wimbledonie.

Karen Chaczanow bez żadnych problemów zameldował się w półfinale Australian Open. Rosjanin pokonał  w ćwierćfinale Sebastiana Kordę 7:6 (5), 6:3, 3:0. Amerykanin skreczował pojedynek w trzecim secie, a całe spotkanie trwało niecałe dwie godziny.

Dla Chaczanowa będzie to drugi półfinał turnieju wielkoszlemowego w karierze. Do najlepszej czwórki dotarł podczas ubiegłorocznego US Open. Rosjanin zdecydowanie najlepiej czuje się na kortach z nawierzchnią twardą, więc nie dziwi jego dobra forma podczas Australian Open.