Ronaldo wciąż pozostaje w cieniu kolegi z zespołu

Ronaldo wciąż pozostaje w cieniu kolegi z zespołuReuters
Cristiano Ronaldo regularnie trafia do siatki w Arabii Saudyjskiej. W ostatnim meczu strzelił dwa gole, a łącznie ma już 11 bramek w dziewięciu ligowych meczach, ale nadal nie może wyjść z cienia kolegi z zespołu - to Anderson Talisca pozostaje najlepszym strzelcem Al-Nassr.

Brazylijczyk także strzelił dwie bramki w wygranym we wtorek 5:0 meczu z Al-Adalah i jest najlepszym strzelcem ligi z 16 golami na koncie. Taki sam wynik ma były piłkarz Manchesteru United, a obecie zawodnik Al-Hilal - Odion Ighalo.

Al-Nassr, które podpisało szacowany na 200 milionów euro kontrakt z Cristiano Ronaldo do końca 2025 roku, zajmuje drugie miejsce w tabeli ligi saudyjskiej z 52 punktami na koncie, jedno oczko za prowadzącym Al-Ittihad.

Obie drużyny do końca sezonu zagrają jeszcze osiem meczów.

"Każdy czołowy zawodnik po prostu wykonuje swoją pracę. Skupiam się całkowicie na zwycięstwie Al-Nassr, a nie na byciu najlepszym strzelcem ligi. Moim głównym celem jest poprowadzenie drużyny do zwycięstwa, a wszystko inne przyjdzie samo" - powiedział Talisca stacji SSC.

Tuż przed przerwą reprezentacyjną Ronaldo powierzył Talisce wykonanie rzutu karnego na wagę zwycięstwa w ostatnich minutach meczu. Brazylijczyk trafił, a Al-Nassr wygrało 2:1. Potem przyznał, że traktuje to jako oznakę wzajemnego szacunku ze strony Portugalczyka.

We wtorek drugi zespół ligi saudyjskiej objął w pierwszej połowie prowadzenie właśnie po golu z rzutu karnego, ale tym razem wykonał go sam Ronaldo, który tym samym dobił do dwucyfrowej liczby bramek w sezonie.