Nie ten Portugalczyk trafił, Cristiano Ronaldo znów dalej od tytułu

Nie ten Portugalczyk trafił, Cristiano Ronaldo znów dalej od tytułuAFP
To była szansa na powrót do walki o mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. Po niespodziewanej porażce liderów drużyna Cristiano Ronaldo ponownie jednak zawiodła. Gola strzelił inny Portugalczyk, Fabio Martins, który dał punkt swojej drużynie.

Temat mistrzostwa Arabii Saudyjskiej wydawał się zamknięty w obliczu doskonałej postawy Al-Ittihad. Gdy niespodziewanie liderzy przegrali pierwszy ligowy mecz w tym roku przeciwko Al-Taawoom, ponownie pojawiła się szansa dla Al-Nassr – zespołu Cristiano Ronaldo – by włączyć się do walki o krajowy tytuł.

Warunek był prosty: trzeba wygrać już wszystkie mecze do końca rozgrywek i liczyć na kolejne potknięcie Al-Ittihad. Niestety, przy pierwszej możliwej okazji ekipa CR7 zgubiła punkty. Dziś wieczorem Al-Nassr grało przeciwko Al-Khaleej i już w 4. minucie to przyjezdni wyszli na prowadzenie po golu Fabio Martinsa. Portugalczyk doskonale podaniem minął obronę i ruszył na bramkę, wychodząc na pozycję sam na sam.

Przytłaczająca dominacja Al-Nassr szybko się opłaciła, ponieważ po niewiele ponad kwadransie stan meczu się wyrównał. Tym razem po rzucie wolnym tuż za polem karnym głową piłkę do bramki skierował Alvaro Gonzalez z Hiszpanii.

To był jednak koniec goli na MRSOOL Park w Rijadzie. Pomimo 22 strzałów zespół Ronaldo nie pokonał już bramkarza, mniej niż co trzeci posyłając w światło bramki. Niektóre okazje należały do gatunku widowiskowych. Choćby w końcówce meczu Yahya trafiający w poprzeczkę czy Talisca obijający piłkę od słupka.

Nie pomogła drastyczna przewaga w rozgrywaniu piłki i naprawdę dobra postawa samego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk oddał dwa celne strzały, raz nawet wpakował piłkę do bramki, ale gola nie uznano.

Biorąc pod uwagę niemal gwarantowaną wygraną Al-Ittihad w tej kolejce (do przerwy prowadzą 3:0), strata do liderów Roshn Saudi League ponownie rośnie do pięciu punktów.