Sześć meczów, sześć goli! Wymarzony koniec roku Krzysztofa Piątka

Piątek pistoleiro
Piątek pistoleiroProfimedia
Wtorkowy dublet wykorzystanych rzutów karnych oznacza, że w sześciu ostatnich kolejkach roku polski napastnik zalicza średnio jedno trafienie na mecz. W dwóch ostatnich pojedynkach był najlepszym zawodnikiem w ekipie stambulskiego Basaksehiru.

We wtorek Basaksehir na swoim stadionie podejmował Sivasspor w meczu 17. kolejki tureckiej Super Lig. Dla grających znacząco poniżej oczekiwań gospodarzy zaczęło się fatalnie, od straty bramki w 26. minucie.

Im bliżej przerwy, tym bliżej było jednak wyrównania. Fani na stadionie Fatiha Terima przedwcześnie świętowali w 37. minucie, gdy anulowaną później bramkę strzelił Mehdi Abeid. Do szatni można było jednak zejść z nadzieją, ponieważ karnego podyktowanego w ostatniej chwili wykorzystał pewnie Krzysztof Piątek. Bramkarz wybrał błędny kierunek i – choć strzał mógł być nieco lepszy – 28-latek bez problemu zaliczył gola.

Składy i noty za mecz Basaksehir-Sivasspor
Składy i noty za mecz Basaksehir-SivassporFlashscore

Po powrocie z przerwy tylko pięć minut Basaksehir czekał na drugą jedenastkę, ponownie powierzoną jedynemu nominalnemu napastnikowi w składzie. Piątek po raz drugi wykorzystał szansę w 50. minucie, a prowadzenie 3:1 przypieczętował po godzinie gry Dimitrios Pelkas.

Od listopada strzela regularnie

Sprowadzony latem za darmo zawodnik z Dzierżoniowa miał być odpowiedzią na ofensywne braki Basaksehiru z sezonu 2022/23. Niestety, aż do listopada nie dał nowemu klubowi żadnego gola, przechodząc kolejny bardzo trudny okres.

Gdy zaczął strzelani 5 listopada, sytuacja się zmieniła. Od tego czasu zaliczył sześć goli w sześciu meczach i dołożył do tego asystę. Tylko dwa dzisiejsze trafienia padły z 11. metra, co nie umniejsza szybkiemu wzrostowi skuteczności Krzysztofa Piątka. W tym roku przed nim jeszcze jeden, chyba najtrudniejszy ostatnio test. 23 grudnia Basaksehir zagra przeciwko Trabzonsporowi, pierwszemu od dwóch miesięcy rywalowi ze ścisłej czołówki.

Po długim okresie bez bramek koniec roku Krzysztofa Piątka jest więcej niż solidnyFlashscore