Już 10 goli Adama Buksy w Antalyi, Polak ponownie na pierwszym planie

Już 10 goli Adama Buksy w Antalyi, Polak ponownie na pierwszym planieProfimedia
Swojego jedynego gola w środowym pojedynku z Sivassporem Adam Buksa strzelił co prawda z karnego, ale nie tylko sam go wywalczył – był również autorem kilku innych bardzo groźnych uderzeń.

W środę w Turcji odbywały się mecze 22. kolejki tamtejszej Super Lig. Z pozoru najciekawiej zapowiadały się derby Stambułu z udziałem Krzysztofa Piątka i Sebastiana Szymańskiego, ale żaden z nich nie poprawił dotychczasowego dorobku. Zdecydowanie lepiej wypadł Szymański, Piątek zszedł z boiska po godzinie, a jego drużyna przegrała 0:1 po dwóch czerwonych kartkach.

Sprawdź komplet statystyk derbów Stambułu Basaksehir-Fenerbahce

Ciekawiej z polskiego punktu widzenia było ponownie w Antalyi. Tu co prawda Sivasspor zadał pierwszy cios jeszcze przed kwadransem gry, ale odpowiedział mu Adam Buksa w 28. minucie. Dla wypożyczonego z Lens napastnika to już 10. gol od rozpoczęcia w rundzie jesiennej przygody nad Morzem Śródziemnym.

Sprawdź komplet statystyk meczu Antalyaspor-Sivasspor

Wyjściowe składy i noty za mecz Antalyaspor-Sivasspor
Wyjściowe składy i noty za mecz Antalyaspor-SivassporFlashscore

Buksa strzelał z karnego, którego sam wywalczył, co nie ujmuje jego znaczeniu dla drużyny. Biorąc pod uwagę liczbę strzałów, kluczowych podań i wkładu w wynik spotkania, to właśnie 27-latek z Krakowa odegrał kluczową rolę. Jeszcze przed przerwą wynik na 2:1 podniósł (i zamknął, jak się okazało) Dario Sarić.

Warto odnotować, że najgroźniejsze okazje po stronie gospodarzy z Antalyi tworzył właśnie Buksa, który po raz pierwszy oddał strzał w 4. minucie, jako pierwszy atakował bramkę rywali po zmianie stron, a ostatnią okazję na zwiększenie dorobku miał jeszcze w doliczonym czasie spotkania.

19 meczów, 10 goli i dwie asysty - dorobek Adama Buksy jest godny pozazdroszczenia!Flashscore