Siódmy gol Benedyczaka w Parmie, Polak znów bezbłędny z karnego

Siódmy gol Benedyczaka w Parmie, Polak znów bezbłędny z karnegoProfimedia
Widział ugięcie nóg bramkarza i posłał piłkę w przeciwną stronę, poza jego zasięgiem – tak Adrian Benedyczak wykonał jedenastkę w niedzielnym meczu Parmy z Lecco. To siódmy gol w sezonie, czwarty z karnego.

22-letni Adrian Benedyczak bardzo dobrze rozpoczął mecz 13. kolejki Serie B między Lecco a Parmą. W 12. minucie Polak podszedł – jak to robi od początku sezonu – do wykonania rzutu karnego i po raz czwarty się nie pomylił. Jego strzał co prawda był do obrony, ale nie po tym, jak Riccardo Melgrati wybrał przeciwną stronę i zasygnalizował to ruchem.

Dla młodego napastnika z Kamienia Pomorskiego to już siódmy gol w rozgrywkach ligowych 2023/24, a czwarty zdobyty z karnego. Tym samym Benedyczak stał się najskuteczniejszym strzelcem Parmy w trwających rozgrywkach, wyprzedzając Dennisa Mana, którego licznik na razie stanął na sześciu golach.

Niestety, jeszcze przed przerwą meczu Lecco wyszło na prowadzenie 2:1 po tym, jak Hernani w barwach Parmy otrzymał czerwoną kartkę. Po zmianie stron gospodarze podwyższyli na 3:1.

Adrian Benedyczak zszedł z boiska w 63. minucie, a jego zmiennik, Gabriel Charpentier, po zaledwie siedmiu minutach na boisku zaliczył gola kontaktowego. Na więcej Parmy nie było w tym meczu stać, komplet punktów pozostał w Lecco.