Inter Mediolan pokonał Genoę i z 15 punktami prowadzi w tabeli Serie A

Inter Mediolan pokonał Genoę i z 15 punktami prowadzi w tabeli Serie AAFP
Inter Mediolan pokonał FC Genoa 2:1 i prowadzi w tabeli z przewagą 15 punktów nad drugim Juventusem, odnosząc dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Turyńczycy przegrali 1:2 z Napoli w 27. kolejce w niedzielę.

Inter stracił punkty tylko w czterech dotychczasowych meczach, w tym w grudniowym remisie 1:1 w Genui. W rewanżu podopieczni Simone Inzaghiego spisali się lepiej.

Po pół godzinie gry młody albański pomocnik Kristjan Asllani, który po raz pierwszy strzelił gola w koszulce mediolańskiego klubu, otworzył wynik spotkania mocnym strzałem pod poprzeczkę. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Barella, a weteran Sánchez zdobył swoją premierową bramkę w tym sezonie, podwyższając prowadzenie na 2:0.

Genoa, 12. w tabeli, zdołała zmniejszyć deficyt dopiero po przerwie dzięki Vásquezowi. Meksykański stoper również zanotował pierwsze trafienie w tej kampanii Serie A.