Matty Cash z dubletem. Obrońca w swoim jubileuszowym meczu zapewnił wygraną z Burnley

Matty Cash z dubletem. Reprezentant Polski zapewnił Aston Villi wygraną z BurnleyProfimedia
Obrońca reprezentacji Polski, Matty Cash, zdobył dwa gole w pierwszej połowie, a Aston Villa wygrała 3:1 z Burnley w niedzielnym meczu Premier League. Było to jego setne spotkanie w barwach klubu z Birmingham.

Matty Cash wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie w ósmej minucie spotkania po dośrodkowaniu Ollie Watkinsa, a 12 minut później podwoił prowadzenie, kierując piłkę do siatki po centrze Moussy Diaby'ego.

Burnley Vincenta Kompany'ego rozpoczęło drugą połowę ofensywnie i zostało nagrodzone golem w 47. minucie, gdy Lyle Foster wyprzedził Pau Torresa w polu karnym i strzałem głową pokonał Robina Olsena.

Strzały Aston Villi w meczu z Burnley
Strzały Aston Villi w meczu z BurnleyOpta/Profimedia

Gdy Burnley zaangażowało graczy w grę do przodu w poszukiwaniu wyrównania, Aston Villa uderzyła w 61. minucie za sprawą Diaby'ego, który strzałem z krawędzi boiska zdobył trzeciego gola i przypieczętował drugie ligowe zwycięstwo drużyny z Midlands w tym sezonie.