Arsenal odrobił dwie bramki straty i zremisował z Chelsea. Trossard bohaterem Kanonierów

Arsenal odrobił dwie bramki straty i zremisował z Chelsea
Arsenal odrobił dwie bramki straty i zremisował z ChelseaAFP
Arsenal odrobił dwie bramki straty, aby wywalczyć remis 2:2 z Chelsea po golach Declana Rice'a i Leandro Trossarda. Dzięki temu Kanonierzy zachowali status niepokonanej drużyny w Premier League.

Chelsea prowadzona przez Mauricio Pochettino, która do połowy drugiej połowy prezentowała się z dobrej strony, wyszła na prowadzenie w 15. minucie dzięki rzutowi karnemu wykorzystanemu przez Cole'a Palmera.

Mychajło Mudryk, niezwykle aktywny w ataku, zdobył drugą bramkę dla Chelsea trzy minuty po przerwie, kierując piłkę w prawy górny róg siatki nad Davidem Rayą.

Można zastanawiać się czy zawodnik chciał dośrodkować, czy też celował w bramkę, ale rozradowana publiczność, która w ostatnich miesiącach oglądała, jak jej drużyna nieskutecznie walczy o punkty, nie przejęła się tym i skupiła się na celebracji gola.

To był wieczór nerwów zapewnionych przez golkiperów, ponieważ zarówno Raya, jak i bramkarz Chelsea, Robert Sanchez, popełnili błędy w tym pełnym dynamiki spotkaniu.

Niechlujne wyprowadzenie piłki przez Sancheza doprowadziło do trafienia Arsenalu w 76. minucie za sprawą Declana Rice'a, który przejął futbolówkę przed obrońcami Chelsea i posłał ją obok wychodzącego bramkarza.

Rice, były junior Chelsea, powiedział, że musiał szybko zdecydować, co zrobić z piłką.

"Zamiast prowadzić piłkę sznurowadłami, musiałem ją podkręcać. To był szybki instynkt, czy podać do kogoś, czy przyjąć piłkę" - powiedział BBC.

Statystyki meczu Chelsea - Arsenal
Statystyki meczu Chelsea - ArsenalOpta

Arsenal, zachęcony trafieniem, rzucił się ataku, a Chelsea została zmuszona do głębokiej obrony w ostatnim kwadransie meczu.

Rezerwowy Leandro Trossard uciszył Stamford Bridge w 84. minucie precyzyjnym wykończeniem akcji po dośrodkowaniu Bukayo Saki i zapewnił drużynie Mikela Artety cenny punkt.

Kanonierzy powrócili na drugie miejsce w tabeli Premier League, mając 21 punktów przewagi nad liderującym Manchesterem City, podczas gdy Chelsea jest dziewiąta z 12 punktami.