Pewna wygrana Atletico, remis Cadizu. Mecz Granady przerwany z powodu śmierci kibicaProfimedia
Atletico Madryt pokonało Almerię 2:1 w meczu 16. kolejki hiszpańskiej LaLiga. Obecnie Los Colchoneros zajmują trzecie miejsce w tabeli, siedem punktów za prowadzącą Gironą, ale mają mecz zaległy do rozegrania. Mecz w Granadzie został przerwany ze względu na śmierć jednego z kibiców.

Jeśli Diego Simeone może na kimkolwiek polegać, to na ofensywnym duecie Alvaro Morata - Antoine Griezmann. Żadna inna drużyna w Europie nie ma dwóch strzelców z 13 bramkami we wszystkich rozgrywkach. Hiszpański snajper zrównał się z Francuzem w niedzielę w 17. minucie meczu dzięki jego kolejnej asyście. Było to jego 22 trafienie w ostatnich dwunastu miesiącach, czym wyrównał swój poprzedni najlepszy rok (2017). Pięć minut później Correa podwyższył prowadzenie.

Gola kontaktowego dla gości w 62. minucie strzelił Leo Baptistao. Brazylijczyk zdobył swoją szóstą bramkę w LaLiga przeciwko drużynie Diego Simeone. Tylko Cristiano Ronaldo (10) i Lionel Messi (12) mają więcej trafień w spotkaniach z drużyną Argentyńczyka. Jednocześnie Atletico pozostaje niepokonane na własnym obiekcie, jako jedna z zaledwie trzech drużyn w Europie (Aston Villa i Liverpool). "Los Rojiblancos" nie przegrali w żadnym z ośmiu domowych występów.

Pomeczowe oceny zawodników
Pomeczowe oceny zawodnikówFlashscore

Z kolei mecz pomiędzy Granadą a Athletikiem Bilbao został przerwany z powodu śmierci kibica na trybunach. Sędzia zatrzymał spotkanie po niespełna dwudziestu minutach, w których Bilbao prowadziło 1:0 po golu Iñakiego Williamsa. Według AP, lekarze na trybunach udzielili pomocy jednemu z widzów, który miał problemy z sercem, a jego śmierć została później potwierdzona przez władze hiszpańskiej ligi. Zawodnicy obu drużyn solidarnie opuścili boisko, a RFEF potwierdziło, że mecz zostanie wznowiony w najbliższy poniedziałek o 21:00 od 17. minuty.

Cadiz zremisował u siebie z Osasuną 1:1, co było trzecim remisem ekipy z Andaluzji z rzędu.