Barcelona wygrała walkę o trzecie miejsce pokonując Atletico dzięki bramce Joao FelixaProfimedia
Barcelona wygrała z Atletico Madryt 1:0 w niedzielnym meczu 15. kolejki hiszpańskiej La Liga. Triumf gospodarzom zapewnił w 28. minucie Joao Felix, dzięki czemu jego zespół poradził sobie w bezpośrednim pojedynku o trzecie miejsce. Portugalczyk jest wypożyczony do drużyny Dumy Katalonii właśnie z zespołu Diego Simeone.

Jedyny gol meczu padł po dobrej ofensywnej akcji Raphinii, który posłał piłkę do Felixa otoczonego przez trzech obrońców. Napastnik minął jednak defensorów zwodem i pokonał bramkarza Jana Oblaka efektowną podcinką. Barca ma teraz trzy punkty przewagi nad Atletico i cztery "oczka" straty do liderującego Realu Madryt oraz zajmującej drugie miejsce Girony. Pokonała niedzielnych przeciwników 1:0 po raz trzeci z rzędu.

Całe spotkanie w barwach Blaugrany rozegrał Robert Lewandowski. Polski napastnik był niezwykle aktywny, ale zmarnował kilka dogodnych sytuacji. Także tę w końcówce rywalizacji, kiedy zwodem minął Mario Hermoso, ale posłał piłkę obok słupka.

We wcześniejszym meczu Sevilla zremisowała 1:1 z Villarreal. Gospodarze wyszli na prowadzenie jako pierwsi, ale utrzymali je tylko przez dwie minuty. Z jednym meczem do rozegrania zajmują piętnaste miejsce, podczas gdy goście wskoczyli na dwunastą pozycję.

Pozostałe dwa mecze również zakończyły się podziałem punktów. Almeria zremisowała 0:0 z Realem Betis po tym, jak nie zdołała wykorzystać przewagi liczebnej, jaką miała od momentu wyrzucenia z boiska Hectora Bellerina w 27. minucie. Andaluzyjczycy zdobyli jednak pierwszy punkt w sześciu meczach i czwarty w sezonie, tracą trzy do przedostatniej Granady. Goście pozostają na siódmym miejscu.

Statystyki meczu FC Barcelona - Atletico Madryt
Statystyki meczu FC Barcelona - Atletico MadrytOpta

Takim samym wynikiem zakończył się mecz pomiędzy RCD Mallorca i Deportivo Alaves. Gospodarze wskoczyli na szesnaste miejsce w tabeli LaLiga, goście znajdują na trzynastej pozycji.