Austria zakwalifikowała się do Euro 2024 i zakończyła nadzieje Szwecji

Austria zakwalifikowała się do Euro 2024 i zakończyła nadzieje SzwecjiReuters
Austria przypieczętowała kwalifikacje do Euro 2024 po tym, jak Marcel Sabitzer strzelił gola z rzutu karnego w drugiej połowie w wygranym 1:0 meczu wyjazdowym z Azerbejdżanem w grupie F w poniedziałek, kończąc tym samym nadzieje Szwecji na awans.

Rezerwowy Marcel Sabitzer wykorzystał rzut karny w 48 minucie po zagraniu ręką przez obrońcę Rahila Mammadova w meczu zdominowanym przez gości.

Zwycięstwo zapewniło Austrii miejsce w pierwszej dwójce wraz z pewną awansu Belgią, co oznacza, że po raz trzeci z rzędu będzie obecna na finałach kontynentalnych, a czwarty raz w ogóle.

Wynik prawdopodobnie spowoduje rezygnację trenera Szwecji, Janne Anderssona, który w oświadczeniu federacji na początku tego miesiąca powiedział, że ustąpi po siedmiu latach pracy, jeśli jego drużynie nie uda się zakwalifikować do turnieju.

W poniedziałek Szwecja zagra na wyjeździe z Belgią.

Austria jest ósmą drużyną, która zarezerwowała sobie miejsce w finałach mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 14 czerwca - 14 lipca, wraz z Niemcami jako gospodarzami, Belgią, Francją, Portugalią, Szkocją, Hiszpanią i Turcją.