Utrecht przerwał rekordową serię zwycięstw PSV Eindhoven w Eredivisie

Impreza PSV trwała krótko
Impreza PSV trwała krótkoPSV Eindhoven
Doskonała passa drużyny z Eindhoven w lidze holenderskiej dobiegła końca. W 18. kolejce drużyna Petera Bosza po raz pierwszy nie wygrała meczu.

Jedna z najbardziej wyróżniających się drużyn w europejskiej piłce nożnej w sezonie 2023/24, PSV po raz pierwszy od lata nie zdołała wygrać meczu ligowych. Po 17 zwycięstwach w pierwszych 17 kolejkach Eredivisie, zespół z Eindhoven po raz pierwszy potknął się w meczu z Utrechtem (1:1) w 18. kolejce.

Remis pozwolił im zachować passę bez porażki w lidze, ale przekreślił ich szanse na przebicie własnego rekordu ustanowionego w sezonie 1987/88. 36 lat temu PSV również wygrało swoje pierwsze 17 meczów w Eredivisie, ale poległo w meczu numer 18, również remisując.

Gdy Sergiñno Dest znalazł Johana Bakayoko w siódmej minucie, wydawało się, że PSV zmierza po kolejny triumf. Jednak Utrecht nie przegrał od dziewięciu meczów i chciał podtrzymać swoją passę, a Boussaid (53. minuta) wyrównał po podaniu od Lammersa, któremu już wcześniej Walter Benítez odmówił gola.

PSV nadal pewnie prowadzi w tabeli z 52 punktami, ale dziś mogą zobaczyć, jak Feyenoord (39 punktów) po raz pierwszy zmniejsza dystans. Drużyna z Rotterdamu musi pokonać Vitesse. Utrecht zajmuje 14. miejsce z 19 punktami na koncie.