PSV Eindhoven z 25. tytułem mistrzowskim i walką o śrubowanie rekordu

Zaktualizowany
PSV Eindhoven z 25. tytułem mistrzowskim i walką o śrubowanie rekorduProfimedia
Sensacji nie było, choć Sparta Rotterdam zdołała wbić PSV Eindhoven dwie bramki. Rood-witten odprawili przyjezdnych wynikiem 4:2. Nie tylko zostali mistrzami Holandii, ale też mają szanse pobić klubowy i krajowy rekord zdobytych punktów i bramek.

W niedzielny poranek sytuacja PSV Eindhoven wyglądała wyjątkowo komfortowo: wystarczyłby remis ze Spartą Rotterdam, by zapewnić sobie mistrzostwo. Choć rywal był niżej notowany, to emocji na Philips Stadion nie brakowało. Ostatni "mistrzowski mecz" odbywał się tutaj jeszcze w 2018, więc okazja zgarnięcia tytułu u siebie nie należy do częstych.

Remis wystarczy? Nie dla ambicji PSV

Mecz rozpoczął się nieoczekiwanie, bowiem już w 8. minucie Sparta objęła prowadzenie po golu Metinho. Przed upływem półgodziny PSV już prowadziło (samobójcze trafienie zaliczył Said Bakari, a w 27. minucie Johan Bakayoko dał przewagę), by jeszcze szybciej je stracić. W 29. minucie samobójcza bramka Boscagliego przywróciła remis.

Sprawdź komplet statystyk meczu PSV Eindhoven - Sparta

Remis 2:2 do przerwy nie oddawał stanu meczu, który toczył się pod dyktando gospodarzy. Dowiedli tego po przerwie, gdy Boscagli zaliczył trafienie już do właściwej bramki (67. min), a na 4:2 podwyższył Jordan Teze i stało się jasne, że już tylko kontuzja Luuka de Jonga była zmartwieniem dla PSV w niedzielne popołudnie.

Dwa rekordy do wyśrubowania

Po zwycięstwie PSV jest już poza zasięgiem drugiego Feyenoordu, ale ma o co walczyć. Wygranie dwóch ostatnich spotkań obecnego sezonu pozwoli wyśrubować klubowy rekord mistrzowskiego sezonu (88 pkt, dziś PSV ma już 87!) oraz rekord ligowy.

Najbardziej dominujący sezon w historii Eredivisie dotąd zaliczył Ajax Amsterdam z Johanem Cruijffem w 1971/72, osiągając 93 punkty i bilans bramkowy +84. Punktowo PSV może co najwyżej się zrównać, za to pod względem zdobytych goli już dziś ma +88!