Borussia Dortmund rozgromiła Eintracht 4:0 i awansowała na pierwsze miejsce w BundeslidzeAFP
Borussia Dortmund pokonała w sobotę Eintracht Frankfurt 4:0 m.in. dzięki dwóm bramkom Donyella Malena i przejęła od Bayernu Monachium prowadzenie w Bundeslidze na pięć meczów przed końcem sezonu.

Borussia Dortmund strzelił trzy gole jeszcze w pierwszej połowie, aby zapewnić sobie rekordowe dziewiąte z rzędu zwycięstwo w meczu u siebie. Wygrana sprawiła, że podopieczni Edina Terzicia mają już 60 punktów i o jeden wyprzedzają Bayern, który wcześniej przegrał 1:3 z FSV Mainz 05.

Dla Eintrachtu Frankfurt, ubiegłorocznego zwycięzcy Ligi Europy, było to ósme ligowe spotkanie bez zwycięstwa, przez co spadł na dziewiątą pozycję, wykluczając się z walki o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Heat mapa - Jude Bellingham
Heat mapa - Jude BellinghamOpta/AFP

Wynik meczu w 19. minucie otworzył Jude Bellingham, kiedy odebrał piłkę na skraju pola karnego, obrócił się i umieścił piłkę w siatce.

Druga bramka padła pięć minut później i była o wiele łatwiejsza - bramkarz Gregor Kobel wykopał piłkę na połowę Frankfurtu, a Malen wbił ją do bramki po tym, jak futbolówka została dwukrotnie skierowana głową do przodu, mijając bezradną linię obrony Frankfurtu.

Mapa podań - Donyell Malen
Mapa podań - Donyell MalenOpta/AFP

Wynik spotkania na 3:0 podwyższył Mats Hummels dzięki celnemu uderzeniu głową po dośrodkowaniu Raphaela Guerreiro, po czym Karim Adeyemi swoją solową akcją w 66. minucie dał szansę holenderskiemu napastnikowi Malenowi na zdobycie swojej drugiej bramki.