Bayern Monachium poniósł szokującą porażkę 1:3 z Mainz. Walka o tytuł wciąż otwartaAFP
Liderzy ligi, Bayern Monachium, przegrali w sobotę z Mainz 05 1:3, tracąc wszystkie trzy gole w ciągu 14 minut. Ta wpadka może okazać się kosztowna w wyścigu o tytuł Bundesligi, gdyż do końca rozgrywek pozostało jedynie pięć kolejek.

Bawarczycy, wyeliminowani w środę przez Manchester City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, z pewnością nie wyobrażali sobie, że sobotnie popołudnie znów przyniesie taką klęskę. Zwłaszcza że w 29. strzałem głową wynik spotkania otworzył Sadio Mane.

Bayern, który walczy o 11. z rzędu ligową koronę, ma na koncie 59 punktów, ale zajmująca drugie miejsce Borussia Dortmund (57) może objąć prowadzenie w Bundeslidze, jeśli w sobotę pokona Eintracht Frankfurt.

Pomimo 70% posiadania piłki przez ponad godzinę meczu, Bayern Thomasa Tuchela, który wygrał tylko jedno z ostatnich sześciu spotkań we wszystkich rozgrywkach, nie był w stanie stworzyć kolejnych szans.

Mapa podań - Jamal Musiala
Mapa podań - Jamal MusialaOpta/AFP

W 65. minucie jego podopieczni zostali ukarani za nieudolną grę w obronie, kiedy nie udało im się wybić piłki, a bramkarz Yann Sommer odbił ją wprost na głowę Ludovica Ajorque. Francuzowi pozostało tylko wbić futbolówkę do bramki.

Kolejny błąd w obronie Josipa Stanisica pozwolił Leandro Barreiro na zdobycie gola, która dał gospodarzom prowadzenie. Szefowie Bayernu patrzyli na to z trybun, będąc w kompletnym szoku.

Mapa podań - Ludovic Ajorque
Mapa podań - Ludovic AjorqueOpta/AFP

To jednak nie było ostatnie słowo gospodarzy, gdyż w 79. minucie Aaron Martin podwyższył prowadzenie swojej drużyny, dzięki czemu Mainz zaliczyło już 10 meczów bez porażki, zajmując szóstą pozycję w lidze i walcząc o miejsce uprawniające do gry w europejskich pucharach.