Rekordowe triple-double Luki Doncicia daje zwycięstwo Dallas Mavericks

Luka Doncic zagrał rewelacyjnie przeciwko Portland Trail Blazers
Luka Doncic zagrał rewelacyjnie przeciwko Portland Trail BlazersAFP
Dallas Mavericks pokonało na wyjeździe Portland Trail Blazers 131:120 i wróciło na zwycięską ścieżkę. Świetny mecz zagrał Luka Doncic, który zanotował triple-double i przy okazji ustanowił klubowy rekord.

Mecz na początku stał na dobrym poziomie i w pierwszej kwarcie wpadło mnóstwo punktów. Ostatecznie gospodarze prowadzili 39:36. Decydująca okazała się druga odsłona, którą Dallas Mevericks wygrali 38:24 i do przerwy było 74:63.

Kolejne dwie kwarty kończyły się remisami, a gracze z Dallas nie pozwolili nawet na moment zbliżyć się rywalom do remisu, co mało im zwycięstwo 131:120.

Rewelacyjne spotkanie rozegrał Luka Doncic, który zdobył 40 punktów, miał 12 zbiórek i 10 asyst. Słoweniec stał się liderem wszechczasów Dallas Mavericks pod względem meczów z liczbą punktów powyżej 35 zdobytych w jednym starciu.

Do tego przesunął się na czwarte miejsce w historii NBA pod względem triple-double, gdzie zdobytych zostaje minimum 40 punktów. Słoweniec dokonał tej sztuki po raz ósmy w karierze. Wilt Chamerlain miał przez całą karierę siedem takich występów. Przed nim znajdują się tylko Oscar Robertson (22 mecze), James Harden (16) i Russell Westbrook (13).

Dla Portland Trail Blazers była to szósta porażka z rzędu, zajmują oni 14. miejsce w Konferencji Zachodniej, wyprzedzając jedynie San Antonio Spurs. Dallas Mavericks znajduje się na trzeciej pozycji. Ich kolejnymi rywalami będą obrońcy tytułu Denver Nuggets, którzy przegrali 117:118 z Oklahoma City Thunder