Niesamowity występ Doncicia. Słoweniec rzucił 73 punkty w starciu z Atlantą Hawks

Luka Doncic przekroczył kolejną barierę w NBA
Luka Doncic przekroczył kolejną barierę w NBAReuters
Luka Doncic zdobył 73 punkty, najwięcej w NBA w tym sezonie i pomógł przyjezdnym Dallas Mavericks zakończyć passę trzech przegranych meczów zwycięstwem 148:143 nad Atlantą Hawks

24-letni Słoweniec trafił 25 z 33 rzutów z pola, 8 z 13 prób trzypunktowych i 15 z 16 z linii fauli, dodając do tego 10 zbiórek i siedem asyst. Był to drugi 70-punktowy mecz w lidze w tym sezonie i 15. w historii. W poniedziałek 70 punktów zdobył Joel Embiid z Philadelphia 76ers.

Doncic zanotował najwięcej punktów w historii zdobytych przeciwko Hawks, przyćmiewając wynik 67. zdobytych punktów ustanowiony przez Wilta Chamberlaina w 1962 roku przeciwko St. Louis Hawks.

Słoweniec dał popis w pierwszej połowie, zdobywając rekordowe w karierze 41 punktów z 16-21 rzutów, w tym 5-8 z 3-punktowego dystansu. Zdobył 51. punkt, przebijając swój poprzedni rekord sezonu wynoszący 50 punktów, trafiając za 3 punkty w 4:48 trzeciej kwarty. Pobił swój własny rekord NBA wynoszący 60, zdobywając 63. punkt za 3 punkty, gdy do końca meczu pozostało 10:58.

Ostatecznie skończył zmagania z liczbą 73 punktów, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie i czwartym najlepszym w historii NBA. Luka Doncic został dziesiątym graczem w historii, któremu udało się osiągnąć 70 punktów w jednym spotkaniu.