McNulty najlepszy na czas, liderem Ayuso po trzech etapach Tour de Romandie

McNulty najlepszy na czas, liderem Ayuso po trzech etapach Tour de RomandiePAP
Amerykanin Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas ze startem i metą w Oron. Koszulkę lidera zdobył czwarty w tej próbie jego kolega z ekipy Hiszpan Juan Ayuso.

Na liczącej 15,5 km płaskiej trasie McNulty wyprzedził o 13 sekund swojego rodaka Magnusa Sheffielda (Ineos Grenadiers) oraz o 15 kolegę klubowego Austriaka Felixa Grossschartnera. Ayuso stracił do zwycięzcy 21 sekund.

Łukasz Owsian (Arkea-B&B Hotels) zajął 122. miejsce, tracąc ponad dwie i pół minuty.

Na wyniki etapu wpływ miały zmienne warunki atmosferyczne. McNulty wystartował jako jeden z pierwszych i jechał suchą trasą, w przeciwieństwie do faworytów, którzy rywalizowali w deszczu na śliskiej szosie.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w Szwajcarii, który odbywa się po raz 77. i ma najwyższą kategorię World Tour, zakończy się w niedzielę w Vernier.

Wyniki 3. etapu, jazda ind. na czas w Oron (15,5 km)