Najlepszy na drugim etapie Belg Thibau Nys nowym liderem Tour de Romandie

Najlepszy na drugim etapie Belg Thibau Nys nowym liderem Tour de RomandiePAP
Belgijski kolarz Thibau Nys (Lidl-Trek) wygrał drugi etap wyścigu Tour de Romandie, 171 km z Fryburga do Salvan/Les Marecottes, i został liderem klasyfikacji generalnej. Łukasz Owsian (Arkea-B&B Hotels) zajął 118. pozycję ze stratą ponad ośmiu minut.

Nys na finiszu okazał się lepszy od Włocha Andrei Vendramego (Decathlon-AG2R), a trzeci Australijczyk Luke Plapp (Jayco-AlUla) stracił do czołowej dwójki cztery sekundy. Dotychczasowy lider wyścigu Francuz Dorian Godon (Decathlon-AG2R) linię mety minął ponad cztery i pół minuty później na 72. miejscu.

To pierwsze w karierze etapowe zwycięstwo 21-letniego Belga w imprezie najbardziej prestiżowego cyklu World Tour.

Składający się z prologu i pięciu etapów wyścig w Szwajcarii, który odbywa się po raz 77., zakończy się w niedzielę w Vernier.

Wyniki 3. etapu i klasyfikacja generalna.