UAE Team Emirates najlepszy w jeździe na czas, Brandon McNulty liderem

UAE Team Emirates najlepszy w jeździe na czas, Brandon McNulty lideremPAP
UAE Team Emirates wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Paryż - Nicea, drużynową jazdę na czas na dystansie 26,9 km wokół Auxerre. Zawodnik tego zespołu Amerykanin Brandon McNulty został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy wyprzedzili o 15 sekund ekipę Jayco AlUla oraz o 20 s EF Education-EasyPost. Na 10. pozycji uplasowała się drużyna Bahrain-Victorious, w składzie m.in. z Kamilem Gradkiem, a na 15. Arkea-B&B Hotels Łukasza Owsiana. Straciły do zwycięskiego teamu, odpowiednio, 42 s oraz minutę i 12 sekund.

Niespodzianką było dopiero 11. miejsce zespołu Bora-hansgrohe, którego barw broni Słoweniec Primoz Roglic - 54 s straty. Jednego z faworytów, triumfatora z 2022 roku, i jego kolegów spowolnił deszcz, podczas gdy wielu rywali jechało po suchej nawierzchni.

Na czele klasyfikacji generalnej jest czterech kolarzy UAE Team Emirates: McNulty, Nowozelandczyk Finn Fisher-Black, Portugalczyk Joao Almeida i Australijczyk Jay Vine. Wszyscy mają ten sam czas. Piąty Australijczyk Michael Matthews (Jayco AlUla) ma do nich 15 s straty. Polacy sklasyfikowani są poza pierwszą setką.

Na środę planowany jest górski etap z Chalon-sur-Saone do Mont Bouilly (183 km).

Ośmioetapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour zakończy się 10 marca w Nicei.