Hiszpan Ayuso wygrał pierwszy etap wyścigu Tirreno-Adriatico, Polacy daleko

Hiszpan Ayuso wygrał pierwszy etap wyścigu Tirreno-Adriatico, Polacy dalekoPAP
Hiszpan Juan Ayuso z grupy UAE Team Emirates wygrał w Camaiore pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico, jazdę indywidualną na czas długości 10 km. Najlepszy z piątki Polaków był Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe), który zajął 30. miejsce, ze stratą 32 sekund.

Ayuso uzyskał czas 11.24 i o jedną sekundę wyprzedził utytułowanego specjalistę w tej konkurencji Włocha Filippo Gannę (Ineos Grenadiers), a o 12 s kolejnego z Włochów Jonathana Milana (Lidl-Trek).

W wyścigu startuje pięciu polskich kolarzy. Maciejuk był w poniedziałek 30., Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), triumfator Tirreno-Adriatico z 2018 roku, zajął 49. miejsce, Rafał Majka (UAE Team Emirates) - 55., natomiast Stanisław Aniołkowski (Cofidis) i Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe) uplasowali się w drugiej setce.

Impreza nazywana "Wyścigiem Dwóch Mórz" i zaliczana do klasyfikacji UCI World Tour zakończy się w niedzielę etapem (siódmym) ze startem i metą w San Benedetto del Tronto.