Daria Pikulik trzecia na ostatnim etapie UAE Tour kobiet

Daria Pikulik trzecia na ostatnim etapie UAE Tour kobietPAP
Daria Pikulik z drużyny Human Powered Health zajęła trzecie miejsce na mecie ostatniego etapu wyścigu kolarskiego Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour) w Abu Zabi. Czteroetapową imprezę wygrała mistrzyni świata Belgijka Lotte Kopecky (SD Worx).

Ostatni odcinek zakończył się finiszem peletonu. Najszybsze były Holenderki Amber Kraak (FDJ-Suez) i Lorena Wiebes (SD Worx), a tuż za nimi linię mety minęła Pikulik.

Wyścig praktycznie rozstrzygnął się w sobotę na górze Jebel Hafeet, gdzie triumfowała Kopecky. W klasyfikacji generalnej Belgijka wyprzedziła o 13 sekund Australijkę Neve Bradbury (Canyon-SRAM) oraz o 44 sekundy Hiszpankę Mavi Garcię (Liv AlUla Jayco).

Najlepsza z Polek na Jebel Hafeet, Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) ukończyła wyścig na 17. miejscu, ze stratą 3.14. Marta Jaskulska (Ceratizit-WNT) była 21. – 3.36, 87. Daria Pikulik – 13.12, a 103. jej siostra i koleżanka klubowa Wiktoria Pikulik.

UAE Tour ma najwyższą rangę Women's World Tour.