Boston Bruins pokonali New Jersey Devils i są krok od pobicia rekordu

Pavel Zacha zapewnił zwycięstwo Bruins w historycznym meczu
Pavel Zacha zapewnił zwycięstwo Bruins w historycznym meczuAFP
Hokeiści Boston Bruins pokonali przed własną publicznością w TD Garden New Jersey Devils i są o krok od wyrównania rekordu ligi NHL w liczbie zdobytych punktów. Tracą już tylko trzy oczka do historycznego wyniku Montreal Canadiens z 1977 roku. Miśki wyrównały natomiast rekord pod względem wygranych spotkań w sezonie zasadniczym.

Liderzy Konferencji Wschodniej znakomicie weszli w pojedynek na szczycie. Już po dwóch minutach wyszli na prowadzenie. Krążek do siatki wpakował Pavel Zacha.

Kibice długo nie musieli czekać na podwyższenie wyniku, bo jeszcze przed upływem pięciu minut było już 2:0, a ponownie do siatki trafił Zacha. Goście po trudnym początku szybko się otrząsnęli i za chwilę przegrywali już tylko 2:1. Do siatki gospodarzy trafił Jesper Bratt. Kolejne tercje, mimo że były emocjonujące, to jednak nie przyniosły zmiany rezultatu i ostatecznie hokeiści Boston Bruins wygrali 2:1.

Liderzy Konferencji Wschodniej mają na ten moment 62 zwycięstwa w tym sezonie i 129 punktów na koncie. Brakuje im już tylko trzech oczek do rekordowego wyniku Montreal Canadiens z 1977 (132 pkt). Do rozegrania zostały jeszcze trzy kolejki.

Bruins wyrównali natomiast historyczny wynik pod względem liczby zwycięstw w danym sezonie. Do tej pory tylko dwa zespoły zdołały wygrać 62 mecze w rundzie zasadniczej – Detroit Red Wings (95/96) oraz Tampa Bay Lightning (18/19).

Gracze New Jersey Devils zajmują trzecią pozycję i zgromadzili na swoim koncie 108 punktów.