Cristiano Ronaldo zanotował kolejnego hat-tricka w lidze arabskiej

Cristiano Ronaldo szybko zaaklimatyzował się w lidze arabskiej i po pięciu spotkaniach ma na koncie 8 goli
AFP
Al-Nassr wygrał 3:0 na wyjeździe z Damac. Bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo, który trzykrotnie trafił do siatki rywali. Portugalczyk ma na swoim koncie już osiem goli w pięciu spotkaniach ligowych dla lidera tabeli.

Al-Nassr zanotowało trzecie zwycięstwo z rzędu i znajduje się na czele ligi arabskiej. Tym razem mierzyli się na wyjeździe z siódmym Damac

Strzelanie rozpoczęło się w 18. minucie. Wtedy rzut karny na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką jednego z graczy Damac.

Fani Al-Nassr nie musieli długo czekać na kolejne trafienie Portugalczyka. Tym razem 5-krotny zdobywca Złotej Piłki zdecydował się na strzał zza pola karnego, czym zaskoczył bramkarza rywali i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Hat-tricka Cristiano skompletował tuż przed przerwą, kiedy wykorzystał podanie Aymana Yahya. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu i Al-Nassr wygrało 3:0. Dzięki zwycięstwu utrzymali pozycję lidera, mając dwa punkty przewagi nad drugim Al-Ittihad, który zremisował w ostatniej kolejce 0:0 z Al-Raed.

Ronaldo znakomicie czuje się w lidze arabskiej. Portugalczyk w pięciu meczach strzelił osiem goli i zanotował dwie asysty.