Katastrofa Caroline Garcii. Francuzka odpadła już w pierwszej rundzie US Open

To poważna sprawa dla Caroline Garcii.
To poważna sprawa dla Caroline Garcii.Profimedia
Caroline Garcia nie miała odpowiedzi na znacznie gorszą przeciwniczkę, Yafan Wang, ponosząc porażkę w dwóch setach. Francuzka straci mnóstwo punktów w rankingu WTA, bo rok temu dotarła do półfinału tej imprezy.

Caroline Garcia rozpoczynała obronę swojego półfinału z 2022 roku, ale szybka porażka z Yafan Wang może mieć katastrofalne skutki dla jej rankingu.

Kryzys pewności siebie wyraźnie zbierał swoje żniwo. Przy najmniejszych oznakach oporu przy swoim serwisie Francuzka drży. Często kończy się to przełamaniem. Tak stało się w piątym gemie, kiedy Garcia w końcu zrezygnowała z serwowania pod silną presją Chinki, z trzema podwójnymi błędami na koncie, a ta przewaga szybko zamieniła się w wygranego seta dla Wang.

Jakby sytuacja nie była wystarczająco niebezpieczna, oddała swój serwis już w pierwszym gemie drugiego seta. Na skraju przepaści Francuzka dała się podwójnie przełamać i wydawało się, że tonie ciałem i duszą. Jej ręka nie mogła się przebić, jej uderzenia były wstrzymywane, stała się sfrustrowana, popełniała błędy i opadła na dno, przegrywając mecz kolejnym podwójnym błędem.

Niepokojąca porażka Caroline Garcii 4:6; 1:6 z nieznaną szerszej publiczności zawodniczką, jest jedynie odzwierciedleniem jej sezonu. Francuzka jest zaledwie cieniem zawodniczki, która rok temu wywróciła WTA Tour do góry nogami. Ten stan łaski się skończył, a Francuzka prawdopodobnie opuści TOP 10. Nie jest pewne, czy kiedykolwiek tam wróci.