Hiszpania i Brazylia będą grupowymi rywalami Polski podczas turnieju United Cup

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Hiszpania i Brazylia będą grupowymi rywalami Polski podczas turnieju United Cup
Iga Świątek i Hubert Hurkacz podczas United Cup 2023
Iga Świątek i Hubert Hurkacz podczas United Cup 2023
Profimedia
Reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią i Brazylią podczas United Cup, który obędzie się na przełomie grudnia i stycznia. Podczas tego turnieju w biało-czerwonych barwach wystąpią m.in. Iga Świątek i Hubert Hurkacz. 

Poznaliśmy oficjalny podział grup podczas najbliższego United Cup, który rozgrywany będzie w Australii. Turniej zostanie rozegrany po raz drugi. Rok temu Polska dotarła do półfinału. 

Reprezentacja Polski w poprzednich rozgrywkach mierzyła się w grupie ze Szwajcarią i Kazachstanem. Wygrała dwa mecze grupowe i wywalczyła awans do fazy play-off. Tam w finale miast pokonała Włochy, które zakwalifikowały się do półfinału jako "najlepsi przegrani".  

Podczas meczów 1/2 Polska ulegała zdecydowanie USA, a Włosi ograli Grecję i mimo że przegrali z biało-czerwonymi na początku play-off, to zameldowali się w finale, ale tam nie mieli szans ze Stanami Zjednoczonymi. 

Polska na United Cup 2024 zmierzy się z Hiszpanią i Brazylią, która w ostatniej chwili dostała się do tego turnieju, dzięki temu, że Beatriz Haddad Maia wyprzedziła w rankingu WTA Jelenę Ostapenko. Mecze "polskiej grupy" będą rozgrywane w Perth. 

Tym razem format turnieju będzie nieco inny. Reprezentacje będą grały w dwóch, a nie trzech miastach, a awans do ćwierćfinału wywalczą zwycięzcy grup i najlepsze drużyny z drugich miejsc. 

Grupy United Cup 2024:

Grupa A:
Polska 
Hiszpania 
Brazylia

Grupa B
Grecja 
Kanada 
Chile 

Grupa C 
USA 
Wielka Brytania
Australia 

Grupa D 
Francja
Włochy
Niemcy 

Grupa E
Czechy 
Chiny 
Serbia

Grupa F
Chorwacja 
Holandia 
Norwegia 

Zmagania rozpoczną się 29 grudnia 2023, a zakończą 7 stycznia 2024. Mecze grup A, C, E odbędą się w Perth, a B, D i F w Sydney. Wyniki meczów będą wliczane do rankingów WTA i ATP.