Tenis Flash: Opady deszczu w Rzymie. Świetny mecz i pewny awans Linette

Linette powalczy o drugą rundę w Rzymie
Linette powalczy o drugą rundę w RzymieProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:51 Katarzyna Kawa (188. WTA) rozbiła swoją rywalkę w pierwszej rundzie turnieju ITF W75+H w Saint-Gaudens. Polka była lepsza, wygrywając 6:0; 6:2 z Alice Robbe (303. WTA).

18:36 Wciąż nie została wznowiona gra w Rzymie, a do rozegrania pozostało jeszcze sporo meczów, natomiast poznaliśmy wstępny plan dnia na czwartek, który oczywiście może ulec zmianie, jeśli trzeba będzie przełożyć dzisiejsze mecze. Magdalena Fręch i Iga Świątek mają wtedy powalczyć o awans do trzeciej rundy turnieju singlowego, a Hubert Hurkacz zagra w zawodach deblowych. Sprawdź dokładną rozpiskę dnia

17:35 Maja Chwalińska (279. WTA) zagra w 1/8 turnieju ITF W75 w Pradze. Polka w dwóch setach ograła 7:5; 6:1 reprezentantkę gospodarzy, którą była Linda Klimovicova (258. WTA). Maja w pierwszym secie wróciła ze stanu 1:5.

17:20 Niestety Maks Kaśnikowski (268. ATP) nie zdołał sprawić niespodzianki w 1/8 turnieju rangi challenger w Francavilla. Polak wygrał pierwszego, trwającego 1,5 godziny seta, w tie-breaku, ale w dwóch kolejnych setach Nick Hardt (214. ATP) był zdecydowanie lepszy i wygrał 6:7(7); 6:3; 6:2.

A tymczasem w Rzymie niestety opady deszczu przerwały rywalizację.

16:30 Magda Linette (51. WTA) bez większych problemów awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Rzymie. Polska tenisistka ani razu nie dała się przełamać w meczu z Lin Zhu (57. WTA). Od stanu 3:3 w pierwszym secie Linette wygrała siedem gemów z rzędu, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3; 6:2. Jej kolejną rywalką będzie Victoria Azarenka, która jest rozstawiona z numerem "24". Czytaj więcej

14:33 W turnieju pań serię porażek przełamała Anna Blinkowa (46. WTA), która pokonała 6:2; 6:3 Diane Parry (50. WTA), a Łesia Curenko (44. WTA) ograła w długim meczu 6:2; 3:6; 7:6(5) Donnę Vekić (37. WTA).

14:30 Paweł Kotow (63. ATP) bez najmniejszych problemów przeszedł pierwszą rundę w Rzymie. Alex Michelsen (69. ATP) zdołał wygrać tylko dwa gemy i przegrał 1:6; 1:6. Za kilkanaście minut na kort wyjdzie Magda Linette.

14:27 Luciano Darderi (54. ATP) wziął rewanż za porażkę w Miami. Denis Shapovalov (126. ATP) był lepszy w USA, ale w Rzymie przed własną publicznością górą był Włoch. Mecz był bardzo wyczerpujący, bo trwał ponad trzy godziny i zakończył się wynikiem 6:7(4); 6:3; 7:6(4).

12:53 Yannick Hanfmann (59. ATP) i Zhizhen Zhang (56. ATP) jako pierwsi dziś wywalczyli awans do drugiej rundy turnieju w Rzymie. Niemiec wygrał 6:3; 6:2 z Jakubem Mensikiem (65. ATP), a Chińczyk okazał się lepszy 6:2; 7:5 niż Daniel Elahi Galan (90. ATP).

Skrót meczu Mensik – Hanfmann
Flashscore

11:26 Marcel Zieliński (818 ATP) awansował do drugiej rundy turnieju rangi ITF M15 w Doboj. Polak wygrał 6:4; 6:2, a jego rywalem był Kai Lemstra (931. ATP).

11:10 Rozpoczęły się zmagania w Rzymie. Miejmy nadzieję, że dziś opady deszczu nie będą odgrywały głównej roli. Magda Linette wyjdzie na kort numer 12. Będzie to po zakończeniu spotkań ZhangGalan i KotowMichelsen

08:02 Dziś czekają nas kolejne emocje w stolicy Włoch, gdzie rywalizują obecnie najlepsze tenisistki i tenisiści. Na korcie pojawi się dziś Magda Linette (51. WTA). Jej rywalką będzie Chinka – Lin Zhu (57. WTA), która w ostatnim czasie prezentuje się bardzo słabo. Przegrała w pierwszych meczach w Dubaju, San Diego, Indian Wells, Charleston i Madrycie.