Tenis Flash: Iga Świątek w trzeciej rundzie w Rzymie, Fręch przegrała z Coco Gauff

Iga Świątek powalczy o trzeci triumf w Rzymie
Iga Świątek powalczy o trzeci triumf w RzymieAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:33 Paula Badosa (26) awansowała do trzeciej rundy po zwycięstwie w trzech setach nad 21. rozstawioną Emmą Navarro (22). Amerykanka wygrała pierwszego seta 6:1, a Hiszpanka wygrała drugiego 6:4 i zakończyła powrót w trzecim, wygrywając go 6:2.

23:15 Włoskie świętowanie w Rzymie późną nocą, gdyż weteran z dziką kartą Fabio Fognini (36) pokonał Dana Evansa (33) w trzech setach do 6-4, 3-6, 6-2 i awansował do kolejnej rundy. Podobnie jak Alexandre Muller (27), Marketa Vondrousova (24) i Jan-Lennard Struff (34).

22:11 Iga Świątek (22) awansowała do kolejnej rundy dzięki zwycięstwu 6-0, 6-2 nad Bernardą Perą (29).

21:57 Sloane Stephens (31) pokonała Julię Putincewą (29) 6-3, 6-2 w 75 minut.

20:34 Magdalena Fręch przegrała z trzecią tenisistką świata Amerykanką Coco Gauff 3:6, 3:6 w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

16:58 Kolejny świetny mecz Mai Chwalińskiej (279. WTA) w Pradze! Polka pokonała rozstawioną z numerem "2" Pannę Udvardy (136. WTA). Chwalińska przegrała pierwszego seta 4:6, ale w dwóch kolejnych setach była lepsza 6:2; 6:2 i zagra w ćwierćfinale. Jej kolejną rywalką będzie Stephanie Wagner (455. WTA).

16:40 Opady deszczu ponownie nawiedziły Rzym i mamy przerwę w grze w stolicy Włoch. To już kolejny dzień, w którym aura krzyżuje plany organizatorom. Na mecze Polek przyjdzie nam jeszcze poczekać. Niestety...

16:25 Polscy kibice już mogą zacierać ręce na hitowy pojedynek w Rzymie! Rafa Nadal (305. ATP) miał sporo problemów w starciu z kwalifikantem, którym był Zizou Bergs (108. ATP). Belg wygrał pierwszego seta 6:4, ale w następnych przegrał 3:6; 4:6 i to Hiszpan zagra w drugiej rundzie z najlepszym polskim tenisistą – Hubertem Hurkaczem (9. ATP).

Pomeczowa wypowiedź Rafy Nadala
Flashscore

15:35 Koszmarna forma Jekateriny Aleksandrowej (18. WTA) trwa. Rosjanka po tym, jak dotarła do półfinału Miami Open, przegrała już w swoich pierwszych meczach w Charleston, Stuttgarcie i Madrycie. Teraz poległa wręcz w drugiej rundzie (w pierwszej miała "wolny los") z Aliaksandrą Sasnowicz (113. WTA), przegrywając 0:6; 1:6 w godzinę.

13:00 Anqelique Kerber (331. WTA) odniosła wielkie zwycięstwo w drugiej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie! Niemka rozbiła 6:3; 6:0 Weronikę Kudiermietową (25. WTA). Natomiast w innym rosyjsko-niemieckim starciu Daria Kasatkina (11. WTA) pokonała 7:5; 6:1 Tatjanę Marię (65. WTA).

08:59 Iga Świątek (1. WTA) i Magdalena Fręch (55. WTA) powinny dziś powalczyć o trzecią rundę turnieju WTA 1000 w Rzymie. Powinny, bo wszystko zależy od pogody, która nieco torpeduje zmagania w stolicy Włoch i wczoraj sporo meczów zostało przerwanych. Liderka rankingu ma zmierzyć się wieczorem z Bernardą Perą (77. WTA), a na Fręch czeka trudne zadanie i pojedynek z Coco Gauff (3. WTA).