Jekaterina Aleksandrowa kontynuuje magię Miami Open, pokonując Pegulę

Jekaterina Aleksandrowa kontynuuje magię Miami Open, pokonując PegulęReuters
Jekaterina Aleksandrowa potwierdziła swoje zwycięstwo nad numerem jeden na świecie Igą Świątek, pokonując w środę 3:6; 6:4; 6:4 Jessikę Pegulę, która była rozstawiona z numerem pięć i po raz pierwszy awansowała do półfinału turnieju Miami Open.

Aleksandrowa wydała z siebie triumfalny ryk, gdy forehand Peguli wylądował w siatce, kończąc dwugodzinną rywalizację w wilgotnych warunkach na południowej Florydzie.

"Ten mecz był niesamowity" – powiedziała Aleksandrowa.

"Tak trudno było dograć ten mecz do końca i wygrać. To dla mnie największe osiągnięcie na tym korcie, a półfinał jest świetnym bonusem".

Po słabym początku, Aleksandrowa odnalazła swój rytm z linii końcowej w drugim secie i zakończyła mecz z 40. uderzeniami kończącymi.

Rosjanka, która jest rozstawiona z numerem 14, zmierzy się następnie z Amerykanką Danielle Collins, która podtrzymała swoje nadzieje na zdobycie tytułu w swoim pożegnalnym sezonie, pokonując wcześniej Francuzkę Caroline Garcię 6:3; 6:2.

"Myślę, że to będzie trudne" – powiedziała Aleksandrowa o pierwszym starciu z Collins.

"Tutaj nie ma łatwych meczów, a im dalej zajdziesz, tym trudniejsze są mecze. Mam nadzieję, że to będzie dobry mecz".

Collins, która w styczniu ogłosiła, że po zakończeniu tego sezonu odejdzie z zawodowego tenisa, wygrała 90% swoich pierwszych punktów serwisowych przeciwko Garcii. Nie stanęła w obliczu break pointa i wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie.

Zwycięstwo, przypieczętowane w 80 minutach, oznaczało, że Collins po raz pierwszy wygrała pięć kolejnych meczów w WTA Tour od czasu Australian Open 2022, gdzie osiągnęła finał.