Rublow pokonuje Augera-Aliassime'a i zastępuje Alcaraza na madryckim tronie

Andrey Rublev, mistrz Mutua Madrid Open 2024
Andrey Rublev, mistrz Mutua Madrid Open 2024THOMAS COEX / AFP
Światowy numer 8 przezwyciężył słaby początek i po raz pierwszy w karierze wygrał turniej Mutua Madrid Open, dwukrotnie przełamując rywala w ostatnim momencie (4:6, 7:5, 7:5).

Niedzielny mecz finałowy na Estadio Manolo Santana nie rozpoczął się najlepiej dla Andrieja Rublowa. Auger-Aliassime przełamał jego serwis w pierwszym secie i szybko objął prowadzenie 4:1. Poza wynikiem, niepokojące było to, że Rosjanin zaczął zbyt chwiejnie, popełniając aż trzy podwójne błędy w dwóch pierwszych gemach serwisowych.

Prześledź finał ATP w Madrycie punkt punkt po punkcie

Podobnie jak w dniu, w którym wyeliminował Alcaraza, numer 8 w rankingu ATP poprawiał swoją grę w miarę upływu czasu i w połowie pierwszego seta w końcu udało mu się wywrzeć presję na Kanadyjczyku. Ten jednak wykorzystał przewagę i zakończył seta 6:4.

Skrót meczu Auger-Aliassime - Rublow
Flashscore

Od tego momentu siły były już wyrównane. Żaden z bohaterów nie tracił wyraźnych szans przy swoim podaniu. Rublow zdołał jednak zdestabilizować rywala zza oceanu pod koniec drugiego seta i doprowadził finał Mutua Madrid Open do trzeciego seta, wygrywając 7:5.

Kanadyjczyk za bardzo starał się karać bekhend Rosjanina, który znakomicie returnował większość uderzeń. Auger-Aliassime nie wiedział, jak wyjść z tej obsesji, która ostatecznie uniemożliwiła mu opuszczenie kurtyny i zdobycie pierwszego trofeum w stolicy Hiszpanii.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni, był prawdziwą bitwą na całego, w której żaden z zawodników nie zawiódł przy serwisie. Rezultat był taki sam: Andriej Rublow był w stanie wkroczyć we właściwym momencie, aby wygrać 7:5 i tym samym wygrać Madrid Masters 1000.