Tenis Flash: Bolesna porażka Hurkacza i triumf Igi Świątek w Indian Wells

Sabalenka i Stearns po zakończeniu meczu w Indian Wells
Sabalenka i Stearns po zakończeniu meczu w Indian WellsAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:31 Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako odpadli w pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Indian Wells. W niedzielę przegrali z Włochami Simone Bolellim i Andreą Vavassorim 4:6, 4:6.

20:36 Stefanos Tsitsipas (25) awansował do czwartej rundy turnieju w Indian Wells po komfortowym zwycięstwie 6-3, 6-3 nad bardzo rozczarowującym Francesem Tiafoe (26), którego ciężki sezon trwa.

20:30 Iga Świątek (1. WTA) jest już w 1/8 turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polka nie rozpoczęła dobrze meczu z Lindą Noskovą (29. WTA), bo przegrywała 2:4 w pierwszym secie, ale następnie wygrała dziesięć gemów z rzędu (!) i zakończyła spotkanie z wynikiem 6:4; 6:0. Jej kolejną rywalką będzie zwyciężczyni meczu Madison Keys (20. WTA) – Julia Putincewa (79. WTA).

17:50 Przypomnijmy, że dziś Iga Świątek zagra w bardzo przyjaznej porze dla polskich fanów. Jej mecz 3. rundy z Lindą Noskovą rozpocznie się o godzinie 19.

17:45 Martyn Pawelski (516. ATP) przegrał w finale turnieju rangi ITF M15 w Szarm el-Szejk. Jego pogromcą okazał się Saba Purtseladze (459. ATP). Gruzin wygrał 3:6; 6:3; 7:6(8). Martyn miał piłki meczowe w trzecim secie, ale nie zdołał domknąć meczu.

08:04 Hubert Hurkacz (8. ATP) odpadł w 2. rundzie Indian Wells po porażce 0:6; 7:6(5); 2:6 z Gaelem Monfilsem (54. ATP). Polak wyglądał bardzo słabo i nie był w stanie nawiązać walki z doświadczonym Francuzem. Ta porażka oznacza, że na pewno spadnie w rankingu ATP, bo już wyprzedził go Casper Ruud (9. ATP), który awansował do 3. rundy po zwycięstwie 6:4; 7:6(4) nad Lukasem Kleinem (141. ATP). Czytaj więcej

Aryna Sabalenka (2. WTA) była natomiast bardzo blisko odpadnięcia z kobiecego Indian Wells. Peyton Stearns (64. WTA) miała cztery piłki meczowe przy stanie 5:4 i swoim serwisie w trzecim secie, a następnie jeszcze raz serwowała po zwycięstwo przy wyniku 6:5, ale ostatecznie przegrała z triumfatorką tegorocznego Australian Open 7:6(2); 2:6; 6:7(6). Problemy miała też Coco Gauff (3. WTA), a z turniejem pożegnała się Jessica Pegula (5. WTA). Czytaj więcej