Tenis Flash: Zmiany w rankingach WTA i ATP na tydzień przed Rolandem Garrosem

Tenis Flash: Zmiany w rankingach WTA i ATP na tydzień przed Rolandem GarrosemAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flash przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić!

23:06 Najlepsze zagranie poniedziałku w rozgrywkach ATP? Naszym zdaniem pochodzi z Genewy, z pojedynku Yibinga Wu z Marc-Andreą Hueslerem, wygranym przez Chińczyka 6:4, 4:6, 7:6(6).

FlashMoment poniedziałku ATP
Flashscore

22:38 Hugo Gaston podpadł władzom ATP. Tenisista został ukarany bardzo wysoką karą ponad 140 tys. euro. Połowę zawieszono, ale suma wciąż robi wrażenie - to więcej niż zarobił w tym sezonie.

22:10 Aleksandr Bublik będzie chciał zapomnieć o tym pojedynku jak najszybciej. Pierwszego seta z Amerykaninem Marcusem Gironem przegrał 0:6 w niewiele ponad 20 minut. W drugim uratował honor, ale niżej notowany rywal był dziś w doskonałej dyspozycji i wygrał pewnie: 6:0, 6:4. Oto najlepsze fragmenty pojedynku:

Kluczowe momenty meczu Bublik-Giron
Flashscore

20:53 Za nami już prawie wszystkie dzisiejsze mecze WTA, dlatego czas na FlashMoment poniedziałku w kobiecym tenisie. Wybraliśmy tę wymianę z meczu Mladenović-Riera w Rabacie (3:6, 0:6).

FlashMoment poniedziałku
Flashscore

18:45 Niestety, w Skopje z turniejem singlowym przedwcześnie pożegnał się Kacper Żuk. Max Houkes pokonał go w niewiele ponad godzinę, oddając tylko dwa gemy (6:1, 6:1).

17:12 Po półfinale debla w Paryżu tym razem Alicja Rosolska kończy na 1/8 finału w Strasburgu. Polka w parze z Cristiną Bucsą nie sprostały amerykańskiej parze Chang/Kulikov, przegrywając po super tie-breaku 6:4, 3:6, 6-10.

17:03 Maks Kaśnikowski stoczył wyjątkokwo zacięty pojedynek z Duje Ajdukoviciem w Skopje. Młody Polak wygrał 5:7, 7:5, 7:6(3) po ponad trzech godzinach, wchodząc dzięki temu do turnieju głównego jako trzeci Polak. Więcej o meczu przeczytacie w naszym podsumowaniu.

15:55 Mieliśmy ogromną przyjemność zamienić kilka słów z Camilą Osorio. Kolumbijka dziś pewnie przeszła przez pierwszą rundę kwalifikacji French Open. Jej marzeniem jest ponowna gra z topowymi zawodniczkami, bo takie mecze uczą najbardziej. A kto wie, może i poprawienie największego dotąd sukcesu w karierze, czyli trzeciej rundy z Wimbledonu 2021. Zapraszamy na cały wywiad z 84. zawodniczką rankingu WTA!

15:30 Na starcie kwalifikacji do turnieju głównego Rolanda Garrosa stanęły dwie Polki. Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska poznały już swoje rywalki, a na korty wyjdą jutro. Aby awansować do głównego turnieju, trzeba wygrać trzy spotkania.

14:02 Nakashima przyznał po długim pojedynku ze Schwartzmanem, że z Argentyńczykiem o każdy punkt trzeba się bić. Na szczęście dziś Amerykanin wiedział, jak to robić.

Pomeczowa wypowiedź Nakashimy
Flashscore

13:20 Wczoraj z turniejem Open Parc Auvergne-Rhône-Alpes w Lyonie sensacyjnie pożegnał się Ben Shelton, a dziś rozgrywki zaczęły się od zaciętej walki Diego Schwartzmana z Brandonem Nakashimą. Górą był 21-letni Amerykanin, który po ponad dwóch godzinach zapisał na swoim koncie wygraną 7:5, 6:3. Skrót tego pojedynku znajdziecie poniżej:

Skrót meczu Schwartzman-Nakashima
Flashscore

13:15 Karol Drzewiecki wygrał swój mecz kwalifikacyjny podczas challengera Macedonian Open w Skopje. W pokonanym polu zostawił reprezentanta gospodarzy, Obrada Markovskiego. Polak był bliski przełamania już w pierwszym gemie, ostatecznie dokonując tej sztuki trzykrotnie w pierwszym secie i wygrywając pewnie 6:2. W drugiej odsłonie meczu rywal był bliski wyjścia na prowadzenie 4:0, ale Polak obronił czwartego gema przy swoim podaniu i zaczął efektowny powrót do 3:3. Później wyrównana walka trwała do stanu 5:5, gdy Markovski miał już pierwszego setbola. Gorzowianin obronił go i wygrał trzy gemy z rzędu, wygrywając 7:5. W Skopje Drzewiecki startuje również w deblu. Jutro, wraz z Kacprem Żukiem, zagra przeciwko parze Margaroli/Ramanathan.

12:55 Podczas Gonet Geneva Open (pula nagród ponad 560 tys. dolarów) Nicolas Jarry z Chile w dwóch setach (6:4, 6:2) wyeliminował bardziej doświadczonego Serba Dusana Lajovicia i pewnie awansował do 1/8 finału.

Najlepsze momenty meczu Jarry-Lajović
Flashscore

12:30 Rozpoczął się żmudny turniej kwalifikacyjny do French Open. Na dziś zaplanowano 64 mecze pierwszej z trzech rund kwalifikacji, po 32 w turniejach ATP i WTA. Jako pierwsza wśród kobiet awans do kolejnej rundy zapewniła sobie sensacyjna Mirra Andriejewa. 16-latka z Krasnojarska w niewiele ponad godzinę ograła młodszą z sióstr Kudiermietowych, Polinę. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:4. Aktualnie Andriejewa jest na 143. miejscu w rankingu WTA, choć rok zaczynała pod koniec trzeciej setki.

07:22 Carlos Alcaraz zdetronizował Novaka Djokovica na czele rankingu ATP, mimo że Hiszpan w Rzymie wygrał tylko jeden mecz. Dodatkowo Serb spadł aż na trzecią pozycję. Mimo słabego występu w stolicy Włoch Hubert Hurkacz awansował za to z 15. na 13. lokatę.

Więcej o zmianach w rankingu ATP przeczytasz tutaj

07:20 Iga Świątek utrzymała prowadzenie w rankingu WTA, jednak jej przewaga nad Aryną Sabalenką zmniejszyła się, po tym jak Polka musiała skreczować w ćwierćfinale turnieju w Rzymie. Magda Linette spadła z 19. na 21. pozycję.