Tenis Flash: Trwa turniej w Tokio, wielki sukces Katarzyny Kawy w Monastyrze

Tenis Flash: Dziś dużo meczów z udziałem Polek
Tenis Flash: Dziś dużo meczów z udziałem PolekAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:01 Oto Flashmoment dnia.

Flashmoment dnia
Flashscore

21:25 Nasz ostatni mecz w Sztokholmie zakończył się zwycięstwem Stana Wawrinki nad Borną Gojo 7-5, 6-4.

20:22 Szok w Sztokholmie, gdzie rozstawiony z numerem ósmym Dan Evans został pokonany przez Filipa Misolicia w setach 6-4, 7-6.

18:45 Ogromny sukces Katarzyny Kawy (217. WTA). Polka pokonała w pierwszej rundzie turnieju w Monastyrze Martinę Trevisan (38. WTA) 6:3, 3:6, 7:5. Na kolejnym etapie zmagań czeka ją pojedynek z kolejną Włoszką, ale tym razem dużo niżej notowaną - Lucrezią Stefanini (125. WTA).

16:31 Niespodzianka w Tokio. Rozstawiony z szóstką Frances Tiafoe (14. ATP) przegrał z Asłanem Karacewem (50. ATP) 3:6, 6:7(4) i odpadł już w pierwszej rundzie. Amerykanin w drugim secie prowadził już 4:1, ale nie potrafił wygrać seta. Oznacza to, że w drugiej rundzie z Karacewem może spotkać się Hubert Hurkacz (11. ATP). Aby doszło do tego pojedynku, Polak musi pokonać w nocy Zhizhen Zhanga (57. ATP).

15:37 Większych problemów z przejściem pierwszej rundy w Tokio nie miał Casper Ruud (8. ATP). Rozstawiony z dwójką w stolicy Japonii Norweg pokonał reprezentanta gospodarzy Yosuke Watanukiego (73. ATP) 7:6(6), 6:3.

Skrót meczu Watanuki - Ruud
Flashscore

14:08 Zaskakująco wcześnie swój udział w turnieju w Monastir zakończyła Magdalena Fręch (69. WTA). Trzecia najwyżej sklasyfikowana polska zawodniczka przegrała z Hiszpanką Nurią Parrizas-Diaz (135. WTA) 2:6, 6:0, 4:6. Fręch była rozstawiona z siódemką w imprezie w Tunezji.

11:38 Magda Linette (23. WTA) niestety odpada w pierwszej rundzie turnieju w Nanchang po zaciętym boju z Waleriją Sawinych (146. WTA). Pojedynek trwał aż trzy godziny, a Polka w trzecim secie obroniła aż cztery piłki meczowe, ale ostatecznie przegrała po tie breaku. Rosjanka wygrała 7:5, 3:6, 7:6(3). To duża niespodzianka, ponieważ Linette była w tym turnieju rozstawiona z drugim numerem.

08:58 Pewne zwycięstwo w pierwszym meczu zanotowała turniejowa "jedynka" w stolicy Japonii. Taylor Fritz (10. ATP) w godzinę i 21 minut rozprawił się z Cameronem Norrie (18. ATP) 6:4, 6:3.

Skrót meczu Fritz - Norrie
Flashscore

08:55 Alexei Popryin (41. ATP) dość niespodziewanie wyeliminował już w pierwszej rundzie turnieju w Tokio Karena Chaczanowa (15. ATP). Australijczyk wygrał 6:4, 6:2 z rozstawionym z siódemką Rosjaninem.

07:23 Wchodzimy na najwyższe obroty z turniejem ATP 500 w Tokio. W drugiej rundzie zameldował się już Alex De Minaur (13. ATP), który pokonał 4:6, 7:6(4), 7:6(1) Jacka Drapera (88. ATP) po trzygodzinnym pojedynku.