Tenis Flash: Dzień finałów tuż przed rozpoczęciem Rolanda Garrosa

Tenis Flash: Dzień finałów tuż przed rozpoczęciem Rolanda GarrosaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

18:58 Dla Tomasa Machaca (44. ATP) wygrana z Novakiem Djokoviciem była niesamowitym wyczynem, ale nie zdołał potwierdził swojej mistrzowskiej formy w dzisiejszym finale przeciwko Casperowi Ruudowi (7. ATP). Norweg – pomimo rozgrywania dwóch meczów w krótkim odstępie – wygrał w dwóch setach 7:5, 6:3. W pierwszej partii wyczekał na odpowiedni moment i uderzył na finiszu, wystrzegając się tie-breaka, a w drugim poszło już z górki.

Skrót meczu Machac - Ruud w finale w Genewie
Flashscore

18:32 Ten sezon jednak nie będzie ostatnim w karierze Rafaela Nadala? Hiszpan pozostawił sobie furtkę, by jednak zagrać w przyszłorocznej edycji Rolanda Garrosa. "Jest duża szansa, że to mój ostatni Roland Garros, ale nie mogę powiedzieć, że na 100 procent gram tu ostatni raz, bo po prostu nie mogę przewidzieć, co się wydarzy. Mam nadzieję, że to rozumiecie" - powiedział Hiszpan.

17:18 We Francji zwycięża Francuz. Ponad dwie i pół godziny walczyli Tomas Martin Etcheverry (29. ATP) i 20-letni Giovanni Mpetshi Perricard (117. ATP). Rozstrzygnął dopiero tie-break trzeciego seta, w którym Francuz wygrał minimalnie, triumfując w finale turnieju w Lyonie 6:4, 1:6, 7:6(7).

Skrót meczu finałowego w Lyonie
Flashscore

16:24 Danielle Collins (12. WTA) ponownie zaszła bardzo daleko, ale raz jeszcze nie była w stanie odnieść ostatniego zwycięstwa. We francuskim Strasbourgu uległa rodaczce Madison Keys (16. WTA) 2:6, 1:6 po godzinie i niecałym kwadransie.

14:52 Niestety, triumf w challengerze w Skopje nie dla Kamila Majchrzaka (351. ATP). Polak był wprawdzie faworytem, ale Joel Josef Schwaerzler (664. ATP) okazał się wyraźnie lepszy, notując cztery przełamane podania Majchrzaka i wykorzystując czwartą piłkę meczową do zwycięstwa 6:3, 6:3.

14:41 Paweł Juszczak (615. ATP) zapewnił sobie udział w finale turnieju ITF M15 w bośniackim Brcku. Polak prowadził już 6:4, 4:0 z Gabriele Bosio (956. ATP), gdy Włoch kreczował z przyczyn zdrowotnych.

14:19 Nie ma afrykańskiego triumfu w stolicy Maroka. Mayar Sherif (66. WTA) wyraźnie uległa Amerykance Peyton Stearns (81. WTA) w finale turnieju WTA w Rabacie. Stearns notowała po dwa przełamania w każdym secie, a to zapewniło jej bardzo komfortową wygraną 6:2, 6:1 po zaledwie godzinie i 13 minutach.

12:57 Novak Djoković (1. ATP) otwarcie przyznał, że nie czuje się faworytem do obrony tytułu na Roland Garrosie. Serb ostatnio ma znaczącą obniżkę formy, a w piątek przegrał w półfinale turnieju w Genewie z Tomasem Machacem. "Nie uważam się za faworyta. Mam nad czym pracować. Będę podchodzić do każdego spotkania mecz po meczu i zobaczę, jak daleko mogę zajść” - otwarcie przyznał lider światowego rankingu.

12:29 Tylko 26 minut potrzebował Flavio Cobolli (56. ATP) na pokonanie faworyzowanego Caspera Ruuda (7. ATP) w pierwszym secie meczu półfinałowego w Genewie (przeniesiony z piątku na sobotę z powodu opadów). Norweg tylko raz obronił swoje podanie, ale w drugim secie odpłacił dokładnie tym samym, wygrywając również 6:1. Decydująca partia była wyjątkowo zacięta. Cobolli przełamał pierwszy i po trzech gemach miał 3:0, ale faworyt odrobił stratę przy 4:4. Dwa gemy później przełamanie na wagę meczu miał Włoch, ale nie wykorzystał go i zrobiło się 5:5. Doszło do tie-breaka, a w nim Ruud zapewnił sobie wygraną 1:6, 6:1, 7:6(4). W finale czeka na niego Tomas Machac.

08:59 W stolicy Francji wszystko jest już dopięte do rozpoczęcia Rolanda Garrosa, ale pojedynczy zawodnicy i zawodniczki rywalizują jeszcze w innych turniejach. Już dzisiaj dojdzie bowiem do rozstrzygnięć w Lyonie, Genewie, Strasbourgu i Rabacie. W turniejach ATP zagrają Tomas Martin Etcheverry (29. ATP) z Giovannim Mpetshim Perricardem (117. ATP) we Francji oraz Tomas Machac (44. ATP) z Flavio Cobollim (56. ATP) w Szwajcarii. U pań dojdzie za to do pojedynków Danielle Collins (12. WTA) z Madison Kyes (16. WTA) o triumf we Francji oraz Mayar Sherif (66. WTA) z Peyton Stearns (81. WTA) o wygraną w Rabacie.