TCS w Innsbrucku: Kubacki wygrywa konkurs i odrabia straty do Graneruda!

Dawid Kubacki wygrał konkurs TCS w Innsbrucku!
Dawid Kubacki wygrał konkurs TCS w Innsbrucku!Profimedia
Dawid Kubacki wygrał trzeci konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Polski zawodnik triumfował w zawodach po skokach na odległość 127 m i 121,5 m.

Drugie miejsce w zawodach zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który po pierwszej serii plasował się na szóstej lokacie. W drugiej turze norweski zawodnik poszybował jednak aż na 133 metr, dzięki czemu zniwelował straty do reszty zawodników, przegrywając tylko z Kubackim o 3,3 pkt.

Trzecie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek po skokach na 127 i 121,5 m. Czwarty był Stefan Kraft (129,5 m i 125 m), a piąty Kamil Stoch (127 m i 121 m), dla którego był to najlepszy występ w tym sezonie.

Piotr Żyła po udanym skoku w drugiej serii zakończył zawody na 10. lokacie (120,5 m i 119 m). Paweł Wąsek uplasował się z kolei na 20. pozycji (119,5 m i 111,5 m).

W drugiej serii zabrakło Jana Habdasa i Stefana Huli, którzy zakończyli konkurs odpowiednio na 43. i 45. miejscu.

Kubacki goni Graneruda w klasyfikacji TCS

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki zajmuje drugie miejsce i traci do prowadzącego Halvora Egnera Graneruda 23,3 pkt. Piotr Żyła zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji turnieju, a Kamil Stoch jest piąty.